اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

این قسمت از مرغ را هرگز نخورید

این قسمت از مرغ را هرگز نخورید

بهتر است قلوه و اندام‌های داخلی بدن مرغ، به دلیل امکان تزریق مواد شیمیایی به بدن آنها خورده نشود.

متخصص تغذیه سرگی سینیتسین در مقاله ای می نویسد که امروز خوردن مرغ بسیار محبوب است. با این حال همه نمی دانند که استفاده از بعضی از قسمت های مرغ برای غذا خوب نیست.

وی توضیح داد: خطرناک ترین قسمت مرغ اندام های داخلی آن است.

سرگی گفت: "اگر برخی از انگل ها وارد مرغ شوند و یا بدن آنها با برخی مواد شیمیایی پر شود، اندام های داخلی قبل از هر چیز آسیب می بینند. به طور معمول  اندام های داخلی خطرناک ترین آنها هستند. و ایمن ترین قسمت مرغ،  سینه آن است."

به گفته وی، هنگام پخت و برای پاکسازی گوشت مرغ از مواد نامطلوب، استفاده از حداکثر عملیات حرارتی ضروری است. بهتر است دو بار مرغ را  آب بپزید.

سرگی گفت: "مرغ باید حداقل دو بار پخته شود: اولین بار- چند دقیقه آبپز شود و آب گوشت را تخلیه کنید، سپس برای مدت طولانی بپزید، بدین ترتیب تا آنجا که ممکن است پخت آن ایمن می شود. سرخ کردن مرغ ، پختن آن، خورشت یا آبپز هم جداگانه باشد، اما اول، من به شما توصیه می کنم مرغ را بپزید، تا نگران انگل ها و یک دسته از آنتی بیوتیک ها نباشید".

وی خاطرنشان کرد که بهتر است مرغ های مزارع کشاورزی ترجیح داده شود، اگرچه ممکن است به نظر برخی از تولیدکنندگان مرغ لاغر مزرعه ای جذاب نباشد.

وی گفت: "برخی از تولید کنندگان محصولات را دستکاری می کنند، محلولی را تزریق می کنند، آنها را برای بزرگتر شدن مرغ ها آماده می کنند. اما مرغ مزرعه ای، که ممکن است نازک تر باشد یا خیلی سفید نباشد، اما بسیار مفیدتر باشد. البته، هنگام انتخاب بررسی کنید که مرغ بوی آمونیاک یا بوی مواد شیمیایی ندهد."/ اسپوتنیک

خوراکی‌های مفید برای قبل و بعد از دریافت واکسن کرونا

 

کپی