اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

دستبند پلیس بر دستان زورگیران غرب تهران

دستبند پلیس بر دستان زورگیران غرب تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری و انهدام باند سارقان زورگیر خبر داد و گفت: این سارقان تحت عنوان مسافرکش از مسافران در محدوده غرب تهران با چاقو و ایجاد رعب و وحشت سرقت می کردند .

به گزارش ایران آنلاین  سردار "علیرضا لطفی"  در تشریح این خبر بیان داشت: ساعت 17:00 دوم آبان ماه سال گذشته مرد جوانی طی تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 از وقوع زورگیری توسط 3 نفر جوان با یک دستگاه خودروی تیبا2 در محدوده میدان آزادی اعلام شکایت کرد. پرونده با موضوع سرقت به عنف (سرقت راننده از مسافر) تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شاکی پس از حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت، به عنوان مسافر در میدان آزادی سوار یک دستگاه خودروی تیبا شدم که دارای 2 سرنشین و راننده بوده و پس از طی مسافتی یکی از سرنشینان خودرو با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه، وجوه نقد و کارت عابر بانک من کرده و پس از حدود نیم ساعت در مکانی خلوت ، مرا از ماشین به بیرون پرتاب و از محل متواری شدند .

رئیس پلیس آگاهی تهران بیان داشت : کارآگاهان به دنبال اظهارات مال باخته راهی محل سرقت شدند که با انجام تحقیقات میدانی و بررسی فیلم دوربین های مداربسته و پایش تصاویر آنها مشخص شد پلاک خودروی تیبا دارای سابقه سرقت می باشد. در شاخه دیگر از تحقیقات کارآگاهان ، پرونده های مشابه سرقت با همان خودروی تیبا نیز به پایگاه واصل که در بررسی های بیشتر مشخص شد سرقت توسط همان سارقان انجام می شود و فرضیه سریالی بودن سرقتها قوت گرفت.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه ابراز داشت: کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت های خاص پایگاه پنجم پلیس آگاهی با توجه به پرونده های مشابه که با همین شیوه و شگرد در محدوده غرب تهران به وقوع پیوسته بود نظریه اینکه سارقان در شهرستان های غربی استان تهران ساکن باشند را قوت داده که با اطلاعات به دست آمده و جمع بندی سرنخ های موجود کارآگاهان ضمن بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم موفق می شوند هویت یکی از سارقان به نام سروش 26 ساله دارای بیش از 5 فقره سابقه کیفری را به دست آورند.

با انعکاس اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده دستور دستگیری سروش و سایر همدستان وی صادر شد که کارآگاهان با بهره گیری از روش های علمی کشف جرم مخفیگاه سروش را در شهرستان اسلامشهر شناسایی و هفدهم خرداد ماه طی چند ساعت عملیات هماهنگ و پلیسی سرکرده باند و سایر همدستانش به نام های ایرج 36 ساله و رسول 25 ساله را در محل دستگیر و به پایگاه منتقل می نمایند.

سردار لطفی افزود: در تحقیقات صورت گرفته ،متهمان ابتدا منکر هرگونه سرقتی بودند لیکن با توجه به ادله متقن و همچنین مواجه حضوری با شکات لب به اعتراف گشودند و ضمن اعتراف به 10 فقره سرقت سروش را به عنوان سرکرده و تشکیل دهنده باند معرفی کردند .

وی توضیح داد: سروش در اعترافات خود به کارآگاهان گفت،  حدود 8 ماه پیش با دیگر همدستانم که بچه یک محل هستیم برای  امرار معاش و کسب درآمد بدون زحمت اقدام به تشکیل باند سرقت کردیم و با سرقت یک دستگاه تیبا در محدوده غرب تهران سرقت هایی به شیوه زورگیری انجام دادیم و اموال مسروقه را بین خودمان تقسیم و صرف خوشگذرانی می کردیم.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: اعضای این باند تبهکار افرادی شرور و سابقه دار می باشندکه در ادامه تحقیقات مشخص شد تمامی آنها دارای سوابق کیفری در زمینه سرقت به عنف می باشند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به انهدام باند سرقت و زورگیری مشخص شد سارقان بیشترین سوژه ها را در مناطق  غرب تهران بویژه در محدوده میدان آزادی، جاده مخصوص و آزاد راه تهران – کرج  انتخاب و اقدام به زورگیری می کردند که متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ می باشند.

کپی