اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلاهبرداری با ترفند پیش فروش آپارتمان

کلاهبرداری با ترفند پیش فروش آپارتمان

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری که با پیش فروش واحد های ساختمانی 30 میلیارد ریال از خریداران کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

 به گزارش ایران انلاین ،سرهنگ کارآگاه "بهزاد اختیاری" بیان داشت: پرونده ای با موضوع کلاهبرداری به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ارجاع که شاکی اظهار داشت،  یک واحد آپارتمان را در مرزداران از شخصی پیش خرید کرده  و مبلغ 8 میلیارد و 300 میلیون  ریال  به عنوان ثمن معامله به وی پرداخت کرده است، ولی بعد از گذشت حدود 2 سال متوجه شده فروشنده همان آپارتمان را به شخص دیگری فروخته است.

وی تصریح کرد: در بررسی های پلیسی مشخص شد که فروشنده آپارتمان  خود را در فضای مجازی با عناوین جعلی دکتر، مهندس و نویسنده کتاب معرفی می کند و  با مانورهای  متقلبانه چندین فقره کلاهبرداری مرتکب شده است.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: تحقیقات کارآگاهان نشان از این داشت، متهم  به عنوان سازنده پلاک ثبتی ، قرار داد مشارکتی را با یکی از بستگان خود تنظیم کرده و به ادعای ساخت وساز بنا، عملیات ساختمانی را آغاز ولی با پیشرفت ساخت بنا، آپارتمان های احداثی را به افراد مختلفی به دفعات مختلف فروخته است.

این مقام انتظامی ابراز داشت: پس از هماهنگی با مقام قضائی و شناسایی مخفیگاه جدید متهم، وی در مخفیگاهش در حالی که در داخل کمد دیواری مخفی شده بود، دستگیر شد. 

سرهنگ اختیاری افزود: با انتقال متهم به پایگاه دوم این پلیس متهم تاکنون به 5 فقره کلاهبرداری و فروش مال غیر معترف  و اظهار کرد، به بهانه پیش فروش ساختمان از مال باختگان 30 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران در پایان خاطر نشان کرد:   متهم پس از اعزام به دادسرا با قرار مجرمیت روانه زندان شد و کشف زوایای پنهان پرونده ادامه دارد.

کپی