اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

کشف ۱۴ دستگاه ماینرغیر مجاز در شهرستان آباده

کشف ۱۴ دستگاه ماینرغیر مجاز در شهرستان آباده

مدیرتوزیع برق شهرستان آباده گفت: در یک ماهه گذشته تعداد ۱۴ دستگاه ماینر غیر مجاز در سطح شهرستان شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی کشف و ضبط شده است.

 مدیر شرکت توزیع نیروی برق شهرستان آباده بابیان اینکه با افرادی که از دستگاه‌های غیر مجاز استخراج رمز ارز استفاده می‌کنند برخورد می‌شود، گفت: استفاده از دستگاه‌های استخراج (ماینر) رمزارز‌ها در منازل، کارگاه‌ها، دامداری ها، چاه‌های کشاورزی و اماکن عمومی ممنوعاست و در صورت تشخیص استفاده از آن ها، مالک و بهره بردار دستگاه‌ها به مرجع قضایی معرفی و دستگاه‌های مربوطه توقیف می‌شوند.

اسکندری افزود:  نرخ برق مصرفی اشتراک مرتبط نیز طبق دستورالعمل محاسبه و با احتساب جرایم در نظر گرفته شده دریافت خواهد شد.

او ادامه داد: روش‌های مختلفی جهت شناسایی مراکز غیر مجاز استخراج رمزار‌ها مشخص و اکیپ‌های ویژه بازرسی برای این منظور تشکیل شده اند. در یک ماهه گذشته تعداد ۱۴ دستگاه ماینر غیر مجاز در سطح شهرستان شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی کشف و ضبط شده است.

اسکندری اظهارداشت: پرونده‌های مربوطه نیز تشکیل و جهت پیگیری قانونی به مقامات قضایی ارسال شده اند.

این مقام مسئول بیان کرد: مالکینی که قصد اجاره دادن منزل، مغازه، کارگاه، دامداری، چاه کشاورزی و سایر املاک خود را دارند، توجه داشته باشند در صورتی که مستاجر در ملک اجاره‌ای اقدام به نصب و استفاده از دستگاه‌های غیر مجاز استخراج رمز ارز کند، علاوه بر اعمال جریمه‌های در نظر گرفته شده بر روی صورتحساب برق مصرفی اشتراک برق، تبعات قانونی این موضوع متوجه مالک انشعاب نیز است.

او با بیان اینکه در همین راستا سامانه تلفنی ۱۲۱ به صورت شبانه‌روزی و ۲۴ ساعته دایر و آماده دریافت گزارشات مردمی و شهروندان است، تصریح کرد: در صورت ارائه گزارشات موثق توسط افراد که منجر به شناسایی و کشف این مراکز شود، پاداشی به فرد گزارش دهنده تعلق خواهدگرفت.باشگاه خبرنگاران 

 

کپی