اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

اهدای پیراهن شماره ۸ تیم ملی فوتبال به رئیسی

اهدای پیراهن شماره ۸ تیم ملی فوتبال به رئیسی

جمعی از پیشکسوتان فوتبال در دیدار با سید ابراهیم رئیسی، پیراهن شماره ۸ تیم ملی را به وی تقدیم کردند.

«سید ابراهیم رئیسی» نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با جمعی از ورزشکاران و پیشکسوتان رشته‌های ورزشی، دیدار کرد.

در این دیدار صمیمانه که در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد، تعدادی از پیشکسوتان و مدیران فوتبال کشور شامل محمود خوردبین، پرویز مظلومی، ستار همدانی و ابراهیم شکوری، پیراهن شماره ۸ تیم ملی را به سید ابراهیم رئیسی اهدا کردند.
رئیسی با توجه به همزمانی این دیدار با مسابقه فوتبال تیم ملی ایران و عراق در دور مقدماتی بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، لحظاتی‌ از این بازی و نیز لحظه گل «سردار آزمون» به تیم عراق را به همراه ورزشکاران به تماشا نشست.

استعداد یابی در مناطق محروم با توجه بیشتری صورت می‌گیرد

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از ورزشکاران و اهالی ورزش که در محل مجتمع سرچشمه برگزار شد، گفت: ورزش نماد پیشرفت کشور حساب می‌شود، سرمایه‌گذاری در ورزش هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری است. در ورزش توجه به نیرو و منابع انسانی محوری‌ترین موضوع است.

وی افزود: پیشکسوتان ورزش حکم چراغ راه را دارند، در عمل باید به آنها توجه شود، لازم است ساز و کار توجه به پیشکسوتان ورزش فراهم شود، این اقدام، احساس مورد اکرام قرار گرفتن ورزشکاران از ابتدا تا دوران پیشکسوتی را به همراه دارد.
وی گفت: اینکه یک فرد سیاسی وارد مجموعه ورزشی شود، منجر به از بین رفتن صفا و صمیمیت لازم میان افراد می‌شود. غیرت و فتوت، مردانگی و گذشت از خصایص ورزشکاران است و در مرام ورزشکاران وجود دارد.
وی ادامه داد: در فوتبال و والیبال و سایر ورزش ها به تحول نیاز داریم. به والیبال توجه شد و موجب درخشش این رشته شد و اگر به آن بی توجهی صورت گیرد با مشکل مواجه خواهد شد.
وی ادامه داد: ورزش، سلامتی و پویایی جامعه را به همراه دارد و از بسیاری امراض جلوگیری می کند.

رییسی در مورد میناوند و انصارشان که به علت کرونا فوت کردند اظهار داشت: خداوند همه را بیامرزد و همسفره علی بن موسی الرضا کند.
وی با اشاره به اهمیت ورزش بانوان، گفت: مدال آوری بانوان در جهان زبانزد است که هم با حجاب و هم با قدرت ظاهر شدند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: باید در مناطق محروم استعدادیابی صورت گیرد. به عقیده من می‌شود در این زمینه کارهای بهتری انجام شود و استعداد یابی در مناطق محروم با توجه بیشتری صورت گیرد.
وی ادامه داد: دولت نباید اجازه دهد این وضعیت ادامه پیدا کند و این کار با کمک شما و خدمتگذاری دولت  امکان پذیر است.

رییسی گفت: ما در انتصابات وزارتخانه ها باید به درون ورزش توجه داشته باشیم. مسائل معیشتی باید از طریق صندوق حمایتی ورزشکاران مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در همه بخش‌ها می‌خواهیم با نیروهای آن بخش کار را دنبال کنیم. اینکه فردی از پشت درهای بسته کار را مدیریت کند اصلا مورد پسند نیست. باید حس اداره کشور در حوزه ورزش هم دیده شود و همه ظرفیت ها و نگاه ها بیایند تا ارتقای لازم و شایسته تحقق یابد.

‌وی بیان کرد:  شأن دولت حمایت، هدایت و نظارت است و در عین حال پیشکسوتان و صاحبنظران می توانند امور را تقویت کنند. در زمینه ورزش هم کار شده و هم راه زیادی باقی است.

رییسی افزود: اجرای عدالت در ورزش معنای خودش را دارد، در فرهنگ و قوه قضاییه و ... هر کدام معنای خودش را دارد. 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ماموریت ما این است. اگر نتوانم در این جایگاه برای مردم اجرای عدالت را به ارمغان بیاورم، این جایگاه هیچ ارزشی نخواهد داشت. 

وی خطاب به ورزشکاران گفت: خداوند نیز تغییر را به دست شما سپرده است. فرهنگ ما، فرهنگ ما می توانیم است و می توان ورزش را در کشور متحول کرد و ما به امید خدا این کار را خواهیم کرد./ایرنا

کپی