اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

تاریخ ثبت واکسن اسپوتنیک‌وی در اتحادیه اروپا اعلام شد

تاریخ ثبت واکسن اسپوتنیک‌وی در اتحادیه اروپا اعلام شد

فرانچسکو وایا ، مدیر انستیتوی تحقیقات ایتالیایی Spallanzani ، پیشنهاد کرد مقامات پزشکی اتحادیه اروپا واکسن ویروس کرونا ویروس اسپوتنیک‌وی روسیه را تصویب کنند.

فرانچسکو وایا، مدیر انستیتوی تحقیقات ایتالیایی Spallanzani اعلام نمود که واکسن اسپوتنیک وی در حال حاضر تحت بررسی تدریجی آژانس دارویی اروپا (EMA) قرار دارد. به گفته این کارشناس، مقامات ایتالیایی خواستار تسریع در بررسی واکسن روسی هستند.

فرانچسکو وایا یک بازه زمانی احتمالی را برای تأیید اسپوتنیک وی را عنوان کرد: "ژوئیه می تواند تاریخ مناسبی برای پاسخگویی به درخواست بنیاد روسیه باشد." این متخصص تأکید کرد: "هرچه تعداد واکسن های ما بیشتر باشد، بهتر است."

پیش از این، لهستان درباره احتمال به رسمیت شناختن اسپوتنیک وی درخواست هایی را داده بود. نخست وزیر ماتئوش موراویسکی تأکید کرد که مقامات با تصمیم اتحادیه اروپا این کار را انجام خواهند داد.

واکسن اسپوتنیک وی، ساخته شده توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا، در آگوست سال 2020 به ثبت رسید. این دارو در حال حاضر برای استفاده در 67 کشور با کل جمعیت بیش از 3.4 میلیارد نفر مورد تایید است./ اسپوتنیک

ساخت قطره بینی واکسن کرونا برای سنین زیر ۱۸ سال در روسیه

 

 

 

 

کپی