اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

وب سایت AFC: ایران به خوبی عراق را کنار زد

وب سایت AFC: ایران به خوبی عراق را کنار زد

وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت که سردار آزمون قهرمان ایرانی ها در جدال پایانی گروه C مقابل عراق بود.

تیم ملی فوتبال هشتمین و آخرین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت تا شاگردان اسکوچیچ با اقتدار و به عنوان تیم نخست راهی مرحله سوم و اصلی این رقابت ها شوند.

پس از پایان این بازی، وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت: سردار آزمون قهرمان بود زیرا ایران روز سه شنبه عراق را با نتیجه 1-0 شکست داد و  به عنوان صدرنشین گروه C در مرحله مقدماتی آسیا برای جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های آسیا آسیا چین 2023 به کار خود پایان بود.

این پیروزی یک چرخش قابل توجه برای تیم ملی بود. تیمی که با از سرگیری مرحله مقدماتی جام جهانی در آسیا در هر چهار مسابقه خود پیروز شد تا جایگاه آنها را برای سومین حضور متوالی خود در مرحله اصلی مقدماتی جام جهانی حفظ می کند. برای عراق، شانس صعود آنها به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی اکنون به نتایج سایر نقاط بستگی دارد.

مسابقه در ورزشگاه شیخ علی بن محمد آل خلیفه مطابق انتظار با سرعتی وحشتناک آغاز شد و هر دو طرف تهاجمی بازی کردند و داور بازی در 15 دقیقه اول به احمد نوراللهی ایران و هومام طارق عراق کارت زرد گرفتند.

فشار قطعاً بر روی ایرانیان بود که برای قرار گرفتن در جمه تیم های راه یافته به ئور بعد، به پیروزی احتیاج داشتند و همه نگاهها به سردار آزمون و مهدی طارمی بود که از زمان از سرگیری مرحله مقدماتی جام جهانی در آسیا در فرم خوبی قرار دارند.

تلاش های ایران در دقیقه 35 پاداش گرفت. کاپیتان احسان حاج صفی قبل از ارسال توپ به آزمون، در سمت چپ از تله آفساید فرار کرد تا با یک پاس، آزمون توپ را از نزدیک دروازه به گل تبدیل کند.

عراق این فرصت را داشت تا پیش از پایان نیمه اول، از روی یک ضربه کرنر بازی را به تساوی بکشد اما ضربه سر احمد ابراهیم قدرت کافی برای شکست دادن علیرضا بیرانوند دروازه بان ایران را نداشت. در ابتدای نیمه دوم عراق دست به تعویض زد فقط دو دقیقه بعد بشار رسن با یک حرکت خوب صاحب موقعیت شد تا بیرانوند را مجبور به مهار توپ می کند.

حملات آزمون و طارمی به سمت دروازه عراق ادامه داشت و یک ضدحمله در دقیقه 73 می توانست ایران را به گل برساند اما آزمون مهاجم اف سی زنیت نتوانست جلال حسن دروازه بان عراقی را شکست دهد./ ورزش سه

بیشتر بخوانید:

فیلم/ گل اول ایران به عراق توسط سردار آزمون

 

کپی