اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

رکوردشکنی در خون CR7؛

رونالدو حالا بیخ گوش علی دایی است!+ تصویر

رونالدو حالا بیخ گوش علی دایی است!+ تصویر

کریستیانو رونالدو با به ثمر رساندن دو گل در دقایق پایانی برابر مجارستان، شروع فوق العاده ای در یورو 2020 داشت.

کریستیانو رونالدو امشب با قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی پرتغال برابر مجارستان به رکورد حضور در پنج دوره جام ملت های اروپا رسیده و از این حیث در تاریخ فوتبال اروپا رکورددار شد. ستاره 36 ساله و پرتغالی در نیمه اول و روی ارسال تماشایی برونو فرناندز فاصله ای تا زدن گل اول تیمش نداشت، اما ضربه او از دو قدمی دروازه و به شکلی ناباورانه به سمت آسمان رفت.

فشار پرتغال تا دقیقه 85 نتیجه ای نداشت و از این لحظه بود که طوفان این تیم مجارستان را در نوردید. ابتدا رافائل گوئریرو بود که قفل دروازه گولاسچی را شکست و در ادامه نوبت هنرنمایی کریستیانو رونالدو فرا رسید. ابتدا پرتغال با متوقف شدن رافا سیلوا صاحب یک ضربه پنالتی شد و کریستیانو رونالدو با یک ضربه دقیق برتری تیمش را دو برابر کرد.

اما در اوقات اضافی بود که او در موقعیتی تک به تک دروازه بان مجارستان را دریبل کرد و موفق به زدن گل سوم تیمش هم شد تا پرتغال در اولین گام با سه گل مجارستان را مغلوب بکند. کریستیانو رونالدو با این دو گل حالا با 11 گل و با اقتدار عنوان بهترین گلزن تاریخ جام ملت های اروپا را بالاتر از میشل پلاتینی 9 گله از آن خود کرد.

اما کریستیانو رونالدو حالا با 106 گل فاصله کمی تا رسیدن به رکورد تاریخی علی دایی دارد. گلزن سابق تیم ملی ایران سالهاست با 109 گل عنوان بهترین گلزن عرصه ملی را به خود اختصاص داده و کریستیانو رونالدو حالا تنها به سه گل برای رسیدن به او نیاز دارد. تورنمنت برای رونالدو به بهترین شکل ممکن آغاز شده و حالا او با درخشش در لباس پرتغال به دنبال دومین قهرمانی متوالی در جام ملت های اروپاست. احتمالا دیر یا زود این اتفاق رخ خواهد داد و شاید با ادامه این روند، حتی در همین تورنمنت رونالدو رکورد علی دایی را از آن خود کند.

البته مجارستان حریف مورد علاقه رونالدو است. او در سال 2016 و در سومین دیدار مرحله گروهی با دبل برابر این تیم مقدمات صعود تیمش به دور حذفی و در نهایت قهرمانی را فراهم کرد. رونالدو با گلزنی در بازی برابر مجارستان به اولین بازیکنی تبدیل شد که در پنج دوره یورو گلزنی کرده است. رونالدو در پایان به عنوان بهترین بازیکن دیدار مجارستان و پرتغال هم انتخاب شد.

این سی و نهمین حضور کریستیانو رونالدو در یک تورنمنت بزرگ (مسابقات جام ملت های اروپا و جام جهانی) برای پرتغال بود. حالا او با یک سبقت از باستین شواین اشتایگر با 38 بازی برای آلمان، به رکورددار در بین بازیکنان اروپایی بدل شد./ ورزش سه

بیشتر بخوانید:

رونالدو و یک تاریخ‌سازی دیگر؛ این بار در یورو+ تصویر

کپی