اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

پاراتکواندو قهرمانی آسیا| ایران با ۷ مدال رنگارنگ قهرمان شد+ تصاویر

پاراتکواندو قهرمانی آسیا| ایران با ۷ مدال رنگارنگ قهرمان شد+ تصاویر

در مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آسیا در بیروت تیم کشورمان صاحب ۴ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز شد و عنوان قهرمانی را بدست آورد.

ششمین دوره مسابقات قهرمانی پاراتکواندو آسیا امروز (سه شنبه 25 خردادماه) با حضور 84 ورزشکار از 20 کشور در سالن "نوهاد نوفال" بیروت برگزار و تیم‌ملی پاراتکواندو کشورمان با 4 مدال طلای مهدی پوررهنما، اصغر عزیزی، سعید صادقیان پور و مهتاب نبوی، یک نقره حامد حق شناس و 2 برنز مهدی بهرامی آذر و رایحه شهاب مقتدرانه توانست برای ششمین مرتبه عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را به نام خود ثبت کند.

 مهدی پوررهنما در وزن 75- کیلوگرم (K44)، اصغر عزیزی در وزن 75+ کیلوگرم (K44)، سعید صادقیان پور در وزن 61- کیلوگرم (K42)، حامد حق شناس در وزن 75+ کیلوگرم (K44) و مهدی بهرامی آذر در وزن 75+ کیلوگرم (K43) در ترکیب تیم ملی پاراتکواندو مردان قرار داشتند.

فاطمه دودانگه در وزن 49- کیلوگرم (K44)، مهتاب نبوی در وزن 58- کیلوگرم (K41) و رایحه شهاب در وزن 58+ کیلوگرم (K44) نیز به عنوان نمایندگان پاراتکواندو بانوان ایران در این رقابت‌ها شرکت کردند.

قزاقستان با 3 طلا، 2 نقره و یک برنز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و ترکیه با 2 طلا، 2 نقره و 4 برنز سوم شد.

پیام خانلرخانی به عنوان بهترین مربی معرفی و اصغر عزیزی که موفق به کسب مدال طلا این دوره از رقابت‌ها شده بودند به عنوان فنی ترین بازیکن انتخاب شد.

با توجه به اینکه در وزن مهتاب نبوی تعداد شرکت کننده‌ها به حد نصاب نرسید، این هوگوپوش در کلاس بالاتر نیز مبارزه کرد اما در کلاس خود نیز مدال طلا کسب کرد.

 ابتدا، مهدی بهرامی‌آذر پاراتکواندوکار وزن 75+ کیلوگرم (K43) کشورمان، در اولین دیدار با "مالک موکاشف" از قزاقستان مبارزه کرد و نتیجه را 30 بر 29 واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

 سعید صادقیان‌پور نماینده پاراتکواندو ایران در وزن 61-کیلوگرم (K42) در نخستین گام برابر ازبکستان با نتیجه 46 بر 24 پیروز شد؛ او در ادامه به مصاف هوگوپوش روسیه که عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه داشت رفت و 48 بر 21 به برتری رسید تا ضمن کسب عنوان قهرمانی، چهارمین طلای آسیا را در کارنامه خود ثبت کند.

اصغر عزیزی پاراتکواندوکار وزن 75+ کیلوگرم (K44) پس از یک دور استراحت در گام نخست به مصاف نماینده روسیه رفت و با نتیجه 46 بر 38 پیروز شد تا به فینال رقابت های آسیایی راه پیدا کند؛ او در فینال باید با حامد حق شناس دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن مبارزه می‌کرد که حق شناس به دلیل آسیب دیدگی انصراف داد و عزیزی به مدال طلا رسید.

حامد حق شناس پاراتکواندوکار وزن 75+ کیلوگرم (K44) در اولین دیدار برابر نماینده مغولستان با نتیجه 58 بر 5 به برتری رسید و در ادامه نیز موفق شد هوگوپوش روسیه که قهرمانی جهان را در کارنامه داشت با نتیجه 27 بر 10 شکست دهد اما به دلیل آسیب دیدگی نتوانست در فینال تمام ایرانی برابر اصغر عزیزی حاضر شود و به مدال نقره آسیا رسید.

مهدی پوررهنما در وزن 75- کیلوگرم (K44) پس از یک دور استراحت در اولین دیدار نماینده فیلپین را در راند دوم 31 بر یک شکست داد و راهی مرحله بعد شد؛ مهدی در مرحله نیمه نهایی باید با هوگوپوش روسیه مبارزه می‌کرد که این پاراتکواندوکار انصراف داد. پوررهنما در فینال برابر دیگر نماینده روسیه با نتیجه 31 بر 15 به برتری رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

رایحه شهاب نماینده پاراتکواندو کشورمان در وزن 58+ کیلوگرم (K44) ابتدا به مصاف نماینده برزیل رفت و با نتیجه 22 بر 12 به برتری رسید اما در مرحله بعد رو در روی هوگوپوشی از اسپانیا قرار گرفت و با واگذاری نتیجه (12 – 7) به مدال برنز رسید.

پیام خانلرخانی سرمربیگری و مهدی احمدی مربیگری تیم ملی پاراتکواندو را برعهده دارد.

عاطفه کشاورز سرمربی و الهه مهربانی مربی تیم ملی پاراتکواندو بانوان است.

با تصمیم فدراسیون جهانی تکواندو، هوگوپوشان سایر قاره‌ها مجاز به شرکت در این رقابت‌ها هستند. امتیاز این مسابقات برای تکواندوکاران قاره آسیا G4  است و برای تکواندوکاران سایر قاره‌ها G2  خواهد بود./ فارس

 

کپی