اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

زاکانی: تحریم یک استراتژیک دقیق آمریکا برای برخورد با ملت ایران است

زاکانی: تحریم یک استراتژیک دقیق آمریکا برای برخورد با ملت ایران است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تحریم یک استراتژیک دقیق و انتخاب شده از طرف آمریکا برای برخورد با ملت ایران است آدم که نباید از دشمنش انتظار خوبی داشته باشد.

علیرضا زاکانی در گفت‌وگوی انتخاباتی با مردم سیستان و بلوچستان که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه امروز /سه‌شنبه/ از شبکه سیمای استانی هامون پخش شد اظهارداشت: با یک انتخاباتی ما روبه رو هستیم که یک نقش سرنوشت سازی در آینده کشور و خودمان دارد.

وی بیان کرد: بیشترین تاثیر را در انتخابات کشور انتخابات ریاست جمهوری دارد زیرا افزون‌بر ۸۵ درصد منابع در اختیار دولت است و آنچه که انسان مشاهده می‌کند زیبنده ملت شریف ایران نیست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اسلام عزیز، ایران متمدن، رهبری آگاه، نخبگان، جوانان پرشور و  زنان همه امکانات بزرگی است که اگر ما دقت کنیم و از آنها استفاده کنیم بسیاری از مشکلات فعلی را حل می کند.

وی بیان کرد: ما برخوردار از اسلام عزیز، برخوردار از تمدن با پیشینه چند هزار ساله، برخوردار از اقوام که گل‌های سر سبد ایران اسلامی هستند ما برخوردار از مذاهب و اقلیت‌های گوناگون که من همه اینها را برای خودمان یک فرصت بزرگ می‌بینم و متعجب هستم که چطور می‌شود ما یک همچین ظرفیت‌های عظیمی داشته باشیم و به آن بی‌دقتی کنیم و محصول آن بی دقتی شرایطی باشد که امروز فقر، فساد، تبعیض و بی مسکنی و مشکلات متعددی که از سوی تورم بر گرده مردم و معیشت مردم سنگینی ایجاد کند.

زاکانی ادامه داد: این تعارض را باید حل کرد و امکان حل آن تنها حضور در پای صندوق رای است.

وی بیان کرد: اولین نکته که خدمت شما عرض می‌کنم این است که پای صندوق‌های رای حاضر شوید و با رای خودتان سرنوشت این ملت را رقم بزنید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اولین نکته‌ای که طی کردیم و خیلی اشتباه فکر کردیم نه ما بلکه دولت موجود؛ فکر کرده که از طریق خارج می‌تواند مشکل ما را حل کند.

وی تصریح کرد: تحریم یک استراتژیک دقیق و انتخاب شده از طرف آمریکا برای برخورد با ملت ایران است آدم که نباید از دشمنش انتظار خوبی داشته باشد. دشمن، دشمنی می‌کند ما باید عقل داشته باشیم و راه درست را انتخاب کنیم.

زاکانی بیان کرد: کاری که من خواهم کرد این است که نگاه کلی را تغییر می‌دهم به این صورت که ما در کشور ظرفیت‌های بیشماری داریم که باید به این ظرفیت تکیه کرد و آن  را پلی برای پیشرفت و توسعه و رفع مشکلات مردم قرار داد.

وی اظهارداشت: با تورم موجود که کمر ملت را می‌شکند نباید انتظار داشت که حال و رمقی برای مردم مانده باشد برای وزیر راه و شهرسازی آن افتخار است که طی پنج تا ۶ سال هیچ مسکنی نساخته است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:  نباید انتظار داشت که لبخند بر لبان مردم ایجاد کرد. مردم در فشار هستند چه باید کرد، باید این رویکرد را تغییر داد و یک رویکرد جدید را پیگیری کرد و این رویکرد این است که ما توانمندی‌های داخل را اصل قرار دهیم و از همه ظرفیت‌های منطقه و جهان برای سرآمدی ایران عزیز استفاده کنیم.

وی بیان کرد: دولت من دولت« اقدام و اصلاح» نه دولت حرف و  شعار است. ما در این دولت با اقدام فکورانه و دقیق و اصلاح امور مسیری را انتخاب می‌کنیم که طرفیت‌های داخلی را شکوفا کند.

زاکانی تصریح کرد: در داخل کشور به دنبال این هستیم که با معنویت و عدالت کسب حداکثر میزان آزادی و درجه بالایی از استقلال را برای ملت ایران به ارمغان بیاوریم.
وی با بیان اینکه به زنان، مذاهب، اقوام، قومیت‌ها، اقشار و دانشجویان ظلم می‌شود چون کشور بر مبنای عقلانیت اداره  نمی‌شود تصریح کرد: در این مسیر نیازمند دیدن همه ابعاد هستیم زیرا نمی‌شود کشور را تک بعدی ساخت باید متناسب‌سازی شود و برای این متناسب‌سازی چند رویکرد مورد نظر است که ابتدا رویکرد اقتصادی مدیریتی مورد نظر خواهد بود فوریت اول در رویکرد اقتصادی مدیریتی جهش تولید است.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره  به اینکه در کنار جهش تولید اداره کشور باید بر مدار شفافیت و با ایجاد دولت الکترونیک و تمرکز زدایی اتفاق بیافتد خاطرنشان کرد: در استان‌ها به دنبال آمایش مجدد هستیم تا بتوانند توانمندی‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را مشخص کنیم و این ۴۶۵ شهرستان کشور محور حرکت شود.

وی با بیان اینکه چه بسیار جاهایی که در کنار معادن هستند و از مواهب آن برخوردار نیستند و چه بسیار جاهایی که نفت را از آنجا صادر می‌کنیم و آن مناطق از حداقل‌ها محروم هستند تاکید کرد: بنابراین تمرکززدایی این امکان را می‌دهد که تحول بزرگی را رقم بزنیم.

زاکانی با بیان اینکه  در بخش اقتصادی و مدیریتی با مفاسد اقتصادی و اداری مبارزه کرده و در این راستا برای مبارزه با مفاسد اداری دولت الکترونیک با بروکراسی اداری برخورد خواهد کرد تصریح کرد: باید ریشه فساد از خاک بیرون کشیده شود اکنون موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی و مبارزه با سختی‌ها و سستی‌ها در بدنه اجرایی دولت‌ها جدی بوده از اینرو  اولین اقدام من اصلاح خود دولت است.
وی با بیان اینکه آن‌ها که نگاه ابزاری به اقوام، مذاهب، بانوان و جوانان دارند این کار زشتی است گفت: تکیه دولت به شما ملت است با مشارکت، انسجام و نهادسازی نوین اولین کسی که نیازمند شما باشد دولت است با بهره‌مندی از ظرفیت مردم نظارت  بر رییس جمهوری را کاری عادی و طبیعی خواهیم کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مردم را آقا، سالار و ناظر بر خودمان می‌دانیم و با این نهادسازی نوین مسوولان پاسخگوی مردم خواهند بود ادامه داد: موضوع مسکن و اشتغال در جهش تولید حل می‌شود و مردم سال اول تغییر محسوسی را احساس خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه امیرکبیر تنها سه سال کار کرد اما افتخار بزرگی را برای جامعه ایران به ارمغان آورد گفت: برای ما افتخار است که با عزیزانی صحبت کنیم که بارها از نزدیک به دیدنشان آمده بودم و شرایط‌شان را درک کرده‌ام پهناورترین استان در جنوب شرق کشور که با افغانستان و پاکستان همسایه بوده  و فرصت بی‌نظیری برای کشور و منطقه خلق کرده است.
زاکانی با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان برادران اهل سنت و شیعه به فعالیت و کار و تلاش مشغولند گفت: بنده به  اقوام و مذاهب به عنوان یک فرصت بزرگ تاریخی نگاه می‌کنم و اگر نتوانیم در داخل کشور دست در دست هم دهیم و ایران و استان‌ها را آباد کنیم نمی‌توانیم پیامی برای جهان اسلام داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه باید یک انقلاب و تحول را ایجاد و حق اقوام و مذاهب با شرایط مختلف را آن چنان که امامان انقلاب تاکید کردند مورد توجه قرار دهیم تصریح کرد: در بکارگیری‌ها شایسته‌سالاری مد نظر بوده و دور از مرزبندی‌ها عملکرد داشته باشیم تا پیشرفت متوازن در کشور اتفاق بیافتد.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در این استان منابع طبیعی، دریایی، معدنی، دشت‌های حاصلخیز، توانایی تولید انرژی خورشیدی و بادی و صنایع دستی منحصر به فرد به عنوان ویژگی‌های ممتاز مورد توجه قرار گیرد خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بی‌نظیری در سیستان و بلوچستان از کشاورزی، دامداری، خرما، میوه‌های گرمسیری، آبزیان و تولید علوفه وجود دارد که همگی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی  تاکید کرد: تلاشمان این است که سیستان و بلوچستان را در جایگاه واقعی و محور نخبگانش قرار دهیم

به گفته رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان  ۲ هزار و ۲۹۹ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات پیش‌رو در سراسر این استان پیش بینی شده است.
ابوذ کوثری با بیان اینکه از این تعداد صندوق‌های درنظرگرفته شده برای انتخابات ۳۰ درصد شعبه های شهری و ۷۰ درصد شعبه های روستایی هستند افزود: در مجموع  ۴۲ درصد این شعبه ها ثابت و هشت درصد نیز سیار است.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تعداد واجدان شرایط رای دادن در سراسر استان یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۵۰۸ نفر  است.

جمعیت این استان حدود سه میلیون نفر است.
کوثری با اشاره به شمار رای اولی‌های سیستان و بلوچستان در انتخابات ۱۴۰۰ تصریح کرد: در این دوره ۷۳ هزار نفر رای اولی در استان برای نخستین بار پای صندوق‌های اخذ رای حضور خواهند یافت./ایرنا

کپی