اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

تزریق واکسن جایگزین در گرو موافقت وزرات بهداشت

تزریق واکسن جایگزین در گرو موافقت وزرات بهداشت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد که تزریق واکسن جایگزین در گرو موافقت وزرات بهداشت است.

دکتر علی علیمحمدی در خصوص روند انجام واکسیناسیون در استان مرکزی اظهار کرد: تاکنون ۸۰ درصد از افراد بالای ۸۰ سال و ۷۶ درصد افراد بالای ۷۰ سال در استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: روز گذشته نزدیک به ۱۵۰۰ دز یادآور از نوع واکسن اسپوتنیک روس برای مرحله دوم تزریق شد، اما برای افرادی که باید دز دوم سینوفارم را دریافت کنند، همچنان منتظر تحویل این نوع واکسن از سوی وزارت بهداشت هستیم.

علیمحمدی تاکید کرد: به محض تحویل این نوع واکسن از وزارت بهداشت یا امکان تزریق واکسن جایگزین دز دوم، اینکار به سرعت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت اجازه و موافقت وزارت بهداشت امکان تزریق نوع دیگری از واکسن برای مرحله دوم وجود دارد، گفت: چنانچه امکان واردات واکسن سینوفارم نباشد با نظر وزارت بهداشت واکسن‌های دیگری برای مرحله دوم تزریق می‌شود.

علیمحمدی تصریح کرد: البته قول داده شده است که یک میلیون دز واکسن سینوفارم تا پایان هفته وارد کشور شود و سهم استان مرکزی از این میزان ۱۵ تا ۲۰ هزار دز خواهد بود.

وی با تاکید براینکه با توجه به ترکیب و اثربخشی واکسن‌ها این امکان وجود دارد که در دز دوم از واکسن ایرانی استفاده شود، افزود: تاکنون گروه سنی ۷۰ سال به بالا واکسن را دریافت کرده‌اند، همچنین در برخی مناطق روستایی افراد ۶۵ سال به بالا نیز واکسن دریافت کرده‌اند.

/ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی