اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

همتی : نگاه اقتصادی باید در جامعه حاکم شود

همتی : نگاه اقتصادی باید در جامعه حاکم شود

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: در شرایط فعلی کشور ما بیشتر سیاست زده است و برای برون رفت از مشکلات فعلی باید نگاه اقتصادی در جامعه حاکم شود.

عبدالناصر همتی عصر دوشنبه در گفت و گو تلویزیونی با مردم خراسان شمالی اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشور ما مطلوب نیست و من فکر می کنم ، اگر بخواهیم این روش ادامه  داشته باشد ممکن است نتایج بدتری داشته باشد و افراد زیادی را گرفتار بیکاری خواهد کرد و رفاه و آسایش نیز از میان خواهد رفت.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت : مشکل کشور ما این است که سیاست بیش از حد بر اقتصاد حاکم شده است و در خصوص استان ها نتوانستیم از پتانسیل آنها استفاده کنیم و ارتباط منطقی بین استان ها ایجاد نشده است.

وی افزود: نگاهها به مسایل اقتصادی کم است در حالی که در دنیا سیاست را در خدمت اقتصاد قرار دارد و سیاست برای بهبود زندگی مردم و جیب مردم در نظر گرفته می شود، اگر غیر از این باشد سیاست های نهایی به فقر مردم منجر می شود و همان مردمی که رای دادند از نظر سیاسی نیز محدود می شوند.

همتی اظهارداشت : من تمام مسایل اقتصادی را زیر نظر داشتم و به مسایل  بین المللی نیز اشراف دارم و  گیرهای کشور را می دانم و  فقط برای یک دوره چهار ساله بعد از این که کشور در یل توسعه قرار گرفت ، در مسند رییس جمهوری باقی می مانم
وی دلیل یک دوره ای اعلام کردن ریاست جمهوری خود را جلوگیری از محافظه کاری در تصمیم گیری بیان کرد و افزود : تمام روسای جمهوری قبلی به دلیل این که به دنبال رییس جمهوری دو دوره ای بودند، تصمیمات محافظه کارانه ای در تمام حوزه ها داشتند، و من صرفا برای یک دوره چهارساله آمدم تا بتوانم با تصمیمات خود کشور را در ریل توسعه قرار دهم.

این خبر در حال تکمیل شدن است./ایرنا

 

کپی