اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

حزب‌الله لبنان: به تلاش‌ها برای خروج کشور از بحران پایبندیم

حزب‌الله لبنان: به تلاش‌ها برای خروج کشور از بحران پایبندیم

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان اعلام کرد، این کشور امروز با معضلات بسیاری مواجه است و معضل اصلی در لبنان در فرهنگ سیاسی است که برای رسیدن به اهداف شخصی، ریاکاری و پنهان شدن پشت منافع سیاسی و فرقه ای را تحمیل می‌کند.

به نقل از سایت العهد، سید هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله در مراسم نخستین سالگرد حسن محمد فرحات (ابوعلی فرحات) گفت: مشکل در مسایلی نیست که گفته می‌شود محل اختلاف است، بلکه مشکل این است که ما با برخی سیاستمدارانی روبرو هستیم که می‌خواهند به اهداف شخصی که نتوانستند به آنها برسند، با توسل به عذاب و درد و رنج مردم دست یابند و این یک حقیقت است.

وی افزود: هنگامی که ما از ابتکارعمل‌ها صحبت می‌کنیم مخصوصا ابتکارعملی که نبیه بری، رئیس پارلمان، حزب الله و همه مشتاقان خروج کشور از تنگنا بر آن اصرار می کنند، برخی ناامید می‌شوند اما ما امیدوار می‌شویم و به همین دلیل دو گفتمان در لبنان وجود دارد.

صفی‌الدین ادامه داد، برخی شاید نمی‌دانند که شرط بندی های آنها هم خودشان و هم کشور را باهم غرق خواهد کرد.

وی افزود، حزب‌الله به ابتکارعمل‌های پیاپی و تلاش‌هایی که امیدوار است راهی برای خروج کشور از بحران باز کند، پایبند است.

صفی الدین گفت، برخی اگر گمان می‌کنند این پایبندی دائم حزب‌الله به ابتکارعمل ها به آنها وقت بیشتری میدهد، در اشتباه هستند. شتاب و عجله همان راه حل برای پاسخگویی به نیازهای ضروری است که از هر گونه ایده شخصی یا فرقه ای یا مذهبی یا سیاسی جناح خاصی مهم‌تر است.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله گفت، سیاست باید در خدمت منافع شهروندان باشد نه برعکس.‌ کسانی که به مانور سیاسی می پردازند باید بدانند در واقع عزت لبنانی‌ها و منافع ملی را بازیچه قرار داده‌اند./ ایسنا

کپی