اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دستبند پلیس بر دستان کلاهبردار اینترنتی در کهگیلویه و بویراحمد

دستبند پلیس بر دستان کلاهبردار اینترنتی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد گفت: کلاهبردار اینترنتی در استان دستگیر شد.

روح الله شهبازی پور ظهر دوشنبه  افزود: این کلاهبردار، در شبکه اجتماعی اینستاگرام با فروش لوازم یدکی خودرو اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.

وی بیان داشت: فردی با مراجعه به پلیس فتای استان با در دست داشتن مرجوعه قضائی، درخواست رسیدگی به شکواییه خود را مبنی بر کلاهبرداری از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام داشت و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

شهبازی پور با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی محل مناسبی برای مراودات تجاری و خرید کالا نیست و بهتر است هرگونه پرداخت وجه پس از رؤیت کالا و اطمینان از سالم بودن آن انجام شود، گفت: در تحقیقات اولیه مشخص شد که در شبکه اجتماعی اینستاگرام فرد شاکی، با شخصی که خود را فروشنده لوازم یدکی خودرو معرفی کرده آشنا شده و پس از توافقات به عمل آمده، برای خرید مبلغ ۷۷ میلیون ریال به شماره حساب اعلامی واریز کرده است.

وی افزود: پس از واریز وجه، فرد مورد نظر دیگر پاسخگو نبوده و با انجام اقدامات پلیسی گسترده، مالک پیج، شناسایی و دستگیر شد.

شهبازی پور اظهار داشت: متهم پرونده در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به جرم خود، اعتراف کرد.مهر 

کپی