اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

فرمانده نیروی دریایی ارتش:

نیروی دریایی مقتدر ارتش ایران عرصه را به استکبار تنگ کرده است

نیروی دریایی مقتدر ارتش ایران عرصه را به استکبار تنگ کرده است

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اکنون نیروی دریایی مقتدر ارتش ایران عرصه را به قدرتهای جهانی و استکبار تنگ کرده است و ما به هیچ وجه حضور بیگانگان را در نزدیکی آب‌های ایران تحمل نمی کنیم. امیر دریا دار خانزادی صبح امروز(۲۴ خردادماه) در مراسم ناوشکن دنا و مین شکار شاهین به نا

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اکنون نیروی دریایی مقتدر ارتش ایران عرصه را به قدرتهای جهانی و استکبار تنگ کرده است و ما به هیچ وجه حضور بیگانگان را در نزدیکی آب‌های ایران تحمل نمی کنیم.

امیر دریا دار خانزادی صبح امروز(۲۴ خردادماه) در مراسم ناوشکن دنا و مین شکار شاهین به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش در بندرعباس، افزود: ناوشکن دنا آرایه دفاعی پیچیده حاصل سال ها انباشت دانش، تجربه ،زیرساخت و فناوری های داخل و اراده فرزندان ایران اسلامی است و آماده است عازم ماموریت محوله در اقیانوس ها  و دریاهای آزاد در خلیج عدن، تنگه باب المندب و دریای سرخ گردد.

وی تصریح کرد: این مجاهدت خاموش و جریان پیوسته تولید تجهیزات داخلی  در دهه های متوالی در کارخانجات نیروی دریای و یر فشارهای مختلف آغاز شده است و بیشتر تجهیزات قدیمی با تکیه بر توان بومی تعمیر، تجهیز و با فناورهای نو جایگزین شده اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: این توفیق بزرگ با هدایت های دهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به برکت همگرایی های ملی و اعتماد به اصل ما می توانیم حاصل شده است  و آینده روشنی از ایران بزرگ اسلامی وتاریخی را در دریا ترسیم می کند.

امیر دریادار خانزادی بیان کرد: حضور پیوسته ناوگان دریای ارتش در دریاهای تحت حاکمیت ایران و دریاهای آزاد امنیت کشتیرانی را در یکی از مسیر های پرمخاطره تحکیم نموده  و  این پیوستگی نیروی دریایی موید توسعه ظرفیت نیروهای دریایی برای اثر گذاری در مقیاس جهانی است.

وی اضافه کرد: همزمان حرکت افتخار آمیز ناوگان سهند با۴۰۰ روز دریانوری و حضور ناوبندر مکران در اقیانوس اطلس  نشان دهنده توانایی های علمی، فناوری و نظامی فرزندان مملکت است و پرچم پرافتخار در آبهای اطلس به اهتزار درآورده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به دستپاچگی استکبار جهانی از حضور ایران در آب‌های دور، عنوان کرد: اکنون نیروی دریایی مقتدر ارتش ایران عرصه را به قدرت‌های جهانی و استکبار تنگ کرده است و ما به هیچ وجه حضور بیگانگان را در نزدیکی آبهای ایران تحمل نمی کنیم./ ایسنا 

کپی