اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ورود روبات ها به انبارهای آمازون

ورود روبات ها به انبارهای آمازون

آمازون اعلام کرد در چهار انبار جدید کالای خود از روبات استفاده می‌کند تا فرایند نگهداری، شناسایی و خروج و ارسال کالا به مقاصد مختلف را تسهیل کند.

فعالیت گسترده نیروی انسانی در انبارهای آمازون موجب افزایش نرخ جراحت و آسیب دیدگی در میان کارگران آمازون شده که این مساله موجب اعتراض اتحادیه‌های کارگری و کارکنان آمازون شده است. از همین رو آمازون قصد دارد به منظور کاهش این آمار از روبات استفاده کند.

این شرکت وعده داده که تا سال ۲۰۲۵ میزان سوانح و آسیب دیدگی‌های نیروی کار را تا ۲۵ درصد کاهش دهد و بدین منظور بیش از ۳۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های افزایش ایمنی محیط کار در سال ۲۰۲۱ سرمایه گذاری کرده است.

دو ربات جدید شرکت آمازون ارنی و برت نام دارند و فعالیت‌ها و رفت و آمدهای آنها نیاز به تحرک فیزیکی کارگران انبارهای آمازون را کاهش می‌دهد. آمازون می‌گوید این روبات‌ها جایگزین نیروهای کار نمی‌شوند و در عوض به کارگران امکان می‌دهند تا تنها بر روی امور نیازمند به تفکر متمرکز شوند و احتمال مجروح شدن خود را به حداقل برسانند.

روبات ارنی برای جابجا کردن و انتقال اقلام مختلف از قفسه‌ها و تحویل آنها به رانندگان برای رساندن به مقصد طراحی شده و استفاده از آن موجب صرفه‌جویی در زمان نیز می‌شود. ربات برت هم که هوشمندتر است، می‌تواند با دریافت فرامین به سمت مقصد در یک انبار حرکت کرده و کالایی را تحویل گرفته و منتقل کند. برت توانایی حمل اقلام سنگین‌تری را دارد. آمازون همچنین در حال طراحی دو ربات دیگر به نام‌های اسکوتر و کرمیت است./مهر

کپی