اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
وزیر ارتباطات:

مجموعه‌های اقتصاد دیجیتال در چهار مرکز استان کشور دایر شده است

مجموعه‌های اقتصاد دیجیتال در چهار مرکز استان کشور دایر شده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مجموعه‌های اقتصاد دیجیتال در قالب فعالیت پارکهای ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اکنون در چهار مرکز استان کشور دایر شده و یا در حال راه‌اندازی است.

محمد جواد آذری جهرمی روز دوشنبه در آیین رونمایی از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات واقع در ساختمان پست مرکزی مشهد افزود:  پارکهای مرتبط با اقتصاد دیجیتال هم اکنون در شهرهای تهران و مشهد دایر است و در سمنان آماده بهره برداری است و در شیراز نیز در حال راه‌اندازی است.
وی اضافه کرد: مشهد هم اکنون دارای ۲ شعبه از پارکهای ارتباطات و فناوری اطلاعات است و شعبه سوم نیز در ماههای آینده در این شهر افتتاح خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشکلات و چالشهای پیش روی راه اندازی پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد گفت: احداث این پارک موجب از دست دادن ۲ مدیر شد چرا که مدیران مربوطه حاضر به همکاری در خصوص اختصاص امکانات به این موضوع نبودند.
آذری جهرمی افزود: با کمال تاسف در کشور ما ساختمان های اداری مانند خانه پدری محسوب می شوند که اگر خواسته باشیم از آنها در امور دیگری استفاده کنیم با مقاومت های زیادی رو به رو می شویم و این تفکر مدیریتی در بین مدیران متولد دهه ۳۰ و ۴۰ بیشتر رخنه کرده بود در حالی که مشکلات این قرن با تفکر آن مدیران سنتی قابل حل نیست.
وی اضافه کرد: استفاده از ساختمانهای اداری برای بهره وری بیشتر در حوزه کسب و کار برای برخی مدیران حکم فروش خانه پدری را دارد و کسی که این اقدام را انجام دهد مورد لعن و نفرین آنها قرار خواهد گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طبقه چهارم ساختمان پست مرکزی در مشهد با مساحتی زیاد بلا استفاده بود و ما برای بهره وری بیشتر از این امکانات تصمیم به راه اندازی پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مکان گرفتیم که این تصمیم با یک سال سوهان اعصاب و درگیری با مجموعه های اداری همراه شد.
آذری جهرمی افزود: در این راستا مدیران شرکت پست خراسان رضوی و پست بانک این استان به علت مخالفت و مقاومت در برابر این اقدام عزل شدند و امید است که برای راه اندازی شعبه سوم پارک ارتباطات در مشهد که بناست در ساختمان کوهسنگی افتتاح شود مدیر مربوطه مقاومت نکند.
وی اضافه کرد: مشهد از ظرفیت های زیادی در حوزه اقتصاد دیجیتال برخوردار است و افتتاح این مراکز نقش مهمی در تحول خدمات رسانی در حوزه کسب و ایجاد رفاه برای مردم و امیدآفرینی برای جوانان خواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افتتاح پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات واقع در طبقه چهارم پست مرکزی مشهد و همچنین بازید از شعبه دیگر این پارک واقع در محل پست بانک مشهد به این شهر سفر کرد./ایرنا

بیشتر بخوانیم:

پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در مشهد رونمایی شد

کپی