اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلاهبرداری به بهانه فروش سیمان در هرمزگان

کلاهبرداری به بهانه فروش سیمان در هرمزگان

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری کلاه برداری با ۱۵ شاکی که با شگرد فروش عمده ای و ارزان قیمت سیمان اقدام به دریافت بیعانه می کرد در شهرستان بندر عباس خبر داد.

سرگرد احسان بهمنی ظهر امروز(۲۴ خردادماه) در بیان جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه افرادی به پلیس فتا استان که شخصی با درج آگهی فروش عمده ای سیمان از آنها کلاهبرداری کرده است، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: متهم با انتشار آگهی های متنوع فروش سیمان با قیمت کارخانه در وب سایت دیوار اقدام به ارتباط با خریداران از طریق واتس آپ و تماس تلفنی می کرد و به عنوان نماینده فروش، وب سایتی جعلی و شبیه فروشگاه واقعی برای جلب اعتماد مشتری ایجاد کرده بود.

رئیس پلیس فتا هرمزگان با بیان اینکه متهم از تعدادی سیم کارت و کارت های بانکی با هویت اشخاص دیگر استفاده می کرداست، تصریح کرد: با اقدامات فنی و هماهنگی های قضایی سرانجام متهم در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس فتا انتقال شد.

این مسئول انتظامی اذعان کرد:متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد اما با مشاهده ادله دیجیتال و مدارک مشهود به جرم ارتکابی اعتراف و به همراه پرونده مربوطه جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد .

سرگرد بهمنی در پایان به شهروندان توصیه کرد: در فضای مجازی و دنیای دیجیتال هر نوع محتوایی به صورت جعلی قابل طراحی است و همچنین مجرمین از هویت های پوششی استفاده می کنند،بنابراین قبل از واریز هرگونه بیعانه و مبلغ خریدی از اصالت آگهی و فروشنده مطمئن شوید.ایسنا 

کپی