اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

باند سارقان منزل متلاشی شد

باند سارقان منزل متلاشی شد

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند سارقان حرفه ای منزل خبر داد و گفت: با دستگیری یکی از اعضای این باند، کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

 سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی " بیان داشت:  پرونده ای از کلانتری120  سیدخندان به پایگاه چهارم پلیس آگاهی با موضوع سرقت منزل ارجاع شد.
وی عنوان کرد: مال باخته اظهار داشت: ساعت 8 شب هجدهم اردیبهشت ماه از منزل خارج و حدود یک ساعت بعد در پی تماس همسایگان از سرقت منزلم مطلع شدم و پس از بازگشت مشاهده کردم که سارق یا سارقان با تخریب توپی قفل درب ورودی ساختمان و درب واحد وارد و مقادیری طلاجات به ارزش تقریبی 45 میلیون تومان را به سرقت برده اند.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی ابراز داشت: تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل  به محل سرقت اعزام  و در بازبینی فیلم دوربین های مداربسته جغرافیای وقوع جرم مشخص شد دو نفر مرد پس از شناسایی واحد و اطمینان از نبود ساکنین اقدام به تخریب درب ورودی ساختمان نموده و مرتکب سرقت می شوند.
این مقام انتظامی اظهار کرد: در ادامه کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل با بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم موفق می شوند سرنخ هایی را بدست آورند که با جمع بندی سرنخها و کنار هم قرار دادن آنها رد پای یکی از مجرمان سابقه دار به اسم فریبرز را در سرقت اخیر کشف شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: با کشف هویت یکی از سارقان بلافاصله پرونده برای صدور دستورات قضائی به دادسرا ارسال و پس از اخذ مجوزات قانونی، بررسی و پیگیری های ویژه از مراجع ذیصلاح انجام و اقدامات گسترده پلیسی برای دستگیری سارق آغاز شد.
سرهنگ مجیدی افزود: علیرغم جابجایی های متعدد محل سکونت و مخفیگاه و حرفه ای عمل کردن فریبرز و هوشیاری بالای وی نهایتاً تحقیقات گسترده میدانی و پلیسی مثمر ثمر واقع گردیده و متهم در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت: پس از انجام تحقیقات فریبرز به بزه انتسابی معترف و ارتکاب سرقت با همکاری همدستانش و سرکردگی فردی بنام سیاوش را قبول کرد که اقدامات لازم انجام و پرونده تکمیلاً به دادسرا ارسال و متهم با صدور قرار تامین متناسب تحویل مراجع قضائی شد و پیگیری های ویژه در راستای جلب و دستگیری سایر اعضای باند به صورت جدی در دستور کار کارآگاهان قرار دارد .

کپی