اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

جذب ۱۶۵۰ مراقب بهداشت برای مدارس

جذب ۱۶۵۰ مراقب بهداشت برای مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از جذب ۱۶۵۰ مراقب بهداشت برای مدارس خبرداد.

مهرزاد حمیدی در مراسم اختتامیه جشنواره و پویش مدافعان و سفیران سلامت که به صورت مستقیم از شبکه شاد پخش شد با بیان اینکه آموزش همقطاران و انتقال مفاهیم با زبان کودکان بسیار موثر است گفت: آثار رسیده به پویش سفیران سلامت بسیار ارزشمند است و حتی جای آن دارد که چاپ شود و در تاریخ ماندگار شود. ۳۰۰ هزار محصول فرهنگی و آموزشی واصله از سوی دانش آموزان که در پویش سفیران سلامت شرکت کردند این ارزش را دارد که در قالب مجلداتی چاپ و مستند شود.

وی افزود: ما در سال گذشته اقدامات خاصی را در حوزه بهداشت و سلامت دانش آموزان انجام دادیم. اخیراً در همین سالن تفاهم نامه ای میان دو وزیر آموزش و پرورش و بهداشت مبادله شد و محورهای همکاری وسعت گرفت. یکی از آنها ایجاد رشته بهداشت مدارس در مراکز آموزشی بود تا بتوانیم از فارع التحصیلان رشته بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان که با همکاری دو وزارتخانه تأسیس می‌شود استفاده کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توانستیم در سال گذشته ۱۶۵۰ مراقب بهداشت را جذب کنیم گفت: در این ایام کتاب بهداشت و سلامت در کلاس دوازدهم تدوین شده و تمام دانش آموزانی که در امتحانات نهایی شرکت می‌کنند در درس بهداشت و سلامت هم امتحان می‌دهند. علاقه مندی دانش آموزان به این درس بالا بود و میانگین نمره این درس بالاترین سطح را به خود اختصاص داد.

وی افزود: همه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز درس بهداشت و سلامت را به صورت عمومی می‌گذرانند و باعث ارتقای سواد سلامت دانشجومعلمان می‌شوند. ما در شبکه شاد کانال‌های مختلفی را در حوزه بهداشت راه اندازی کردیم. محتوای ارزشمند و فاخری تهیه و بارگذاری می‌شود و آموزش منابع انسانی حوزه بهداشت و سلامت کار خودش را انجام می‌دهد.

حمیدی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برای همه معلمان در سه دوره با مفاهیم و موضوعات مختلف برای پیشگیری از بیماری‌های واگیر به ویژه کرونا گفت: سفیران سلامت نیز آموزش به خانواده‌ها را دنبال می‌کنند. در ابتدای هرکلاس پیام‌های بهداشتی در زمینه خودمراقبتی مورد تاکید قرار گرفت. توانمندسازی والدین نیز در دستورکار قرار داشت و بحث آموزش خانواده‌ها برای ما بسیار مهم بود. در کنار وزارت بهداشت از ظرفیت ۱۴ میلیونی دانش آموزی و ظرفیت یک میلیونی پرسنل برای انتقال پیام‌ها استفاده می کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آخرین همکاری با وزارت بهداشت بحث برگزاری امتحانات بود که در گستره بزرگ کشور برای پایه های نهم و دوازدهم برگزار شد و مدیران مدارس و روسای مناطق با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، محیط امنی را برای داشتن آموزان فراهم کردند که دغدغه والدین کاهش یابد. از والدین خواهش کردیم روند و سالن‌های امتحانی را بازدید کنند تا دغدغه‌شان کاهش یابد.

/ایسنا

کپی