اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

آخرین وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

آخرین وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به تشریح آخرین وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت.

دکتر پرویز یزدان پناه افزود: هم اکنون ۱۶۲ بیمار در بیمارستان های کرونایی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۵ نفر مبتلای قطعی و ۱۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اظهار کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۴۸۹۷۸ مورد گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: از ۱۰۹ جواب نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج حدود ٢٠ درصد نمونه ها مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، دنا، گچساران و لنده هستند و از ۲۲۰ نمونه رپید تست حدود ۱۱ درصد مثبت و در بیشترین مبتلایان در شهرستان های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بودند.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ یزدان پناه عنوان کرد: خوشبختانه با کاهش نسبی شمار مبتلایان، بیماران بستری در بیمارستان ها و بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه مواجه هستیم که امیدواریم با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم و اصناف این روند ادامه داشته باشد. لذا از مردم شریف استان تقاضا می کنیم همچون گذشته استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در تجمعات و پرهیز از مکان های پرخطر را رعایت کنند تا ان شاءالله به کنترل بیماری و کاهش مرگ و میر کرونا برسیم.

/ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی