اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دستگیری متهم به کلاهبرداری از ۳۷ نفر در نیشابور

دستگیری متهم به کلاهبرداری از ۳۷ نفر در نیشابور

متهم به کلاهبرداری از ۳۷ نفر در نیشابوردستگیرشد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابورگفت: این متهم به کلاهبرداری از 37 نفر ازطریق آگهی تور مسافرتی در یک سایت واسطه گر در این شهرستان متهم است.

سرهنگ علیرضا حسینعلی زاده افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی دقیق اظهارات شاکی پرونده و تحقیقات دیجیتالی متوجه شدند، فردی با اطلاع رسانی تور گردشگری در یک سایت واسطه گر از اعتماد افراد سوء استفاده کرده است.
وی گفت: افراد متقاضی پس از تماس با او شماره کارت درخواست کرده و مبالغ متفاوتی را به شماره کارت بانکی وی انتقال داده اندو
در ادامه تحقیقات فنی پلیس، مشخص شد متهم با افرادی که قصد فروش گوشی‌های موبایل خود را در فضای مجازی داشته اند تماس و شماره کارت آنان را می‌گرفت.
سرهنگ حسینعلی زاده افزود: سپس متقاضیان خرید تور‌های گردشگری را به واریز وجه اعلامی در آگهی به حساب مالکان گوشی‌های موبایل هدایت و از مالکان گوشی درخواست می‌کرد که موبایل‌های خریداری شده را بااسنپ به آدرس‌های اعلامی ارسال کنند و سپس گوشی خود را خاموش می‌کرد.
کارشناسان پلیس فتا با اشراف در فضای مجازی، متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی این فرد را دریک اقدام غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.صدا وسیما 

کپی