اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

تولید ۳ میلیون دوز واکسن ایران‌برکت/ تولید ماهانه ۱۱ میلیون دوز در آینده نزدیک

تولید ۳ میلیون دوز واکسن ایران‌برکت/ تولید ماهانه ۱۱ میلیون دوز در آینده نزدیک

مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با تاکید بر روند مناسب تولید واکسن "کوو ایران برکت" گفت: با آغاز تولید از ابتدای خرداد تاکنون حدود سه میلیون دوز واکسن تولید شده است و از تیرماه با راه‌اندازی خط تولید جدید، ماهانه ۱۱ میلیون دوز واکسن تولید خواهد شد.

سید رضا مظهری اظهار داشت: واکسن های تولیدی به محض صدور مجوز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استفاده عموم آماده سازی می شوند. 

وی تاکید کرد: در تیر ماه امسال با راه اندازی خط تولید جدید، تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا به ۱۱ میلیون دوز در ماه خواهد رسید، به عبارتی این محصول فناورانه هفته ای حدود سه میلیون دوز تولید خواهد شد.

تامین بخش عمده‌ای از نیازهای فعلی با واکسن ایرانی کرونا

مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه داد: ظرفیت تامین بخش عمده نیازهای فعلی با واکسن ایرانی کرونا فراهم شده است و به محض اینکه وزارت بهداشت مجوز لازم را صادر کند، واکسن داخلی آماده تزریق به هموطنان است.

مظهری بیان داشت: محققان ایرانی با تمام توان تلاش کردند که نگرانی مردم در خصوص واکسن کرونا برطرف شود و آنان دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

وی اظهار امیدواری کرد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به شرایط موجود، مجوز استفاده اضطراری واکسن کوو ایران برکت را هرچه سریع تر صادر کند.

پایان تزریق دوز اول واکسن ایران برکت به ۲۰ هزار داوطلب طی یک هفته آینده 

مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: پس از تزریق واکسن به ۱۰ هزار و ۵۰۰ داوطلب تهرانی و کرجی در روزهای گذشته، پیش بینی می شود حدود یک هفته آینده همه ۹۵۰۰ داوطلب در چهار شهر بوشهر، مشهد، شیراز و اصفهان واکسن مرحله اول را دریافت کنند؛ بنابراین با این کار تمام ۲۰ هزار داوطلب، دوز اول واکسن خود را دریافت خواهند کرد.

مظهری با اشاره به اینکه تزریق دوز اول واکسن به داوطلبان در چهار شهر فوق چند روزی است که آغاز شده است، گفت: در این شهرها ۹ هزار و ۵۰۰ داوطلب وارد این طرح مطالعاتی می شوند که تاکنون از این تعداد بیش ۴۵۰۰ داوطلب دوز اول واکسن خود را دریافت کرده اند.

وی، تعداد داوطلبان مرحله سوم تست انسانی این واکسن را ۲۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۱۰ هزار و ۵۰۰ داوطلب در شهرهای تهران و کرج، دوز اول واکسن خود را دریافت کردند. از فردا (۲۳ خرداد ماه) دوز دوم واکسن به داوطلبان در شهر تهران آغاز می شود و در کرج هم به فاصله یک هفته بعد شروع خواهد شد.

مظهری افزود: تزریق دوز دوم واکسن حدود ۲ هفته طول خواهد کشید و در این مدت تزریق دوز دوم واکسن به داوطلبان تهرانی به پایان می رسد./ ایرنا

صفر تا صد واکسن کووایران برکت

فاصله بین تزریق دو دوز واکسن‌های کرونا چقدر باشد؟

آغاز تزریق عمومی واکسن ایران برکت به ۲۰ هزار داوطلب

همه واکسن‌های کرونا عوارض دارند حتی واکسن ایرانی کرونا

مهاجرت عضو کلیدی تولید واکسن "کوو ایران برکت" تکذیب شد

انجام فاز ۳ واکسن کووایران برکت در برخی از کشورهای همسایه

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی