اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کاهش ۲۰ درصدی فوتی‌های کرونا در کشور

کاهش ۲۰ درصدی فوتی‌های کرونا در کشور

طبق اعلام وزارت بهداشتی‌ها روند کلی کشور از نظر موج کووید۱۹، روندی نزولی است؛ هرچند که هنوز شرایط بیماری در برخی استان‌ها نگران کننده و صعودی است.

 بر اساس اعلام وزارت بهداشت در هفته اخیر، یعنی ۱۴ تا ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۰، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در کشور ۴۹۴۹۷ نفر بوده است. همچنین طی هفته اخیر تعداد موارد بستری جدید ۸۶۳۰ نفر بوده و تعداد موارد فوتی جدید نیز در کشور ۱۰۱۹ نفر طی این مدت بوده است. با توجه به این آمارها شاهد کاهش ۱۰.۵ درصدی در تعداد موارد مثبت بستری، کاهش ۲۰ در صدی در تعداد بیماران فوت شده و کاهش ۱۷ درصدی در تعداد موارد مثبت سرپایی شناسایی شده در هفته اخیر بوده‌ایم.
در تهران نیز در هفته اخیر، از ۱۴ تا ۲۰ خرداد ماه، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده جدید ۳۹۹۲ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۱۶۵۳ و تعداد فوتی‌های جدید نیز ۱۷۵ نفر بوده است. بر این اساس در تهران کاهش ۱۴.۲ درصدی در موارد مثبت بستری، کاهش ۳۲.۷ درصدی در موارد مرگ و میر و کاهش ۲۷ درصدی در موارد سرپایی مثبت شناسایی بوده‌ایم. روند بستری استان البرز هم در هفته اخیر کاهش داشته است، اما بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر هنوز از متوسط کشور بیشتر است. روند بیماری در استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان صعودی بوده و حتی استان‌های کرمان و بوشهر نیز نیاز به مراقبت‌های بسیار بیشتر دارند.
موارد بستری در استان هرمزگان کاهش یافته، اما موارد فوت افزایش یافته است. در سیستان و بلوچستان در هفته اخیر روند افزایش بارز موارد بستری و فوت تداوم یافته است و استان در آستانه موج جدید اپیدمی قرار دارد. در استان کرمان در هفته اخیر روند بستری کاهش را نشان می‌دهد، اما موارد فوت اندکی افزایش یافته است. بروز موارد بستری در این استان همچنان از متوسط کشوری بیشتر است، اما مرگ و میر از متوسط کشوری اندکی کمتر است. در بوشهر روند افزایش موارد بستری تداوم یافته و فوت نیز اندکی افزایش یافته است. میزان بروز موارد بستری از متوسط کشور فاصله بیشتری گرفته است و میزان مرگ و میر نیز همچنان از متوسط کشوری بیشتر است.
موارد بستری در استان خوزستان در این هفته کاهش یافته، اما روند فوت افزایش یافته است. همچنان بروز موارد بستری و مرگ و میر در این استان، از متوسط کشور بالاتر است.
 
کپی