اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اخاذی میلیاردی ازکاربر اینستاگرامی

اخاذی میلیاردی ازکاربر اینستاگرامی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری متهمی خبر داد که با هک کردم حساب کاربری شهروندی در اینستاگرام از وی یک میلیارد ریال اخاذی کرده بود.

به گزاش ایران آنلاین ، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" اظهار داشت:  خانم جوانی ه به پلیس فتا تهران  مراجعه و مدعی شد شخصی ناشناسی با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری اش در اینستاگرام مبلغ یک میلیارد ریال از وی اخاذی کرده است.
وی عنوان کرد:  شاکی در ادامه اظهارکرد، مدتی قبل تلفن همراه خود را برای  تعمیر به یک فروشگاه تعمیرات موبایل دادم و ساعاتی بعد از تحویل گرفتن گوشی صفحه اینستاگرامم از دسترسم خارج شد و دیگر نتوانستم وارد آن شوم تا اینکه دقایقی بعد شخص ناشناسی با بنده تماس گرفت و اعلام کرد می تواند در ازای واریز وجه صفحه من را برگرداند و باتوجه به اینکه این صفحه منبع درآمد چندین خانواده بود بنده مبلغ اعلامی را به حسابش واریز کردم.
رئیس پلیس فتا  تهران ابراز داشت: شاکی گفت،  بعد از واریز وجه صفحه ام برگشت اما بعد از چندساعت مجددا از دسترسم خارج شد و آن شخص مجددا تماس گرفت و این بار مبلغ بیشتری طلب کرد،این روند چندین بار تکرار شد و بنده هر بار به علت نیاز شدید به این صفحه مبلغ مورد نظر را واریز می کردم اما بعد از واریز آخرین مبلغ دیگر صفحه من را برنگرداند و تقاضای مبلغ هنگفتی را داشت که توان پرداختش را نداشتم.
این مقام سایبری بیان کرد:  متهم که همان تعمیرکار مرکز تعمیرات تلفن همراه بود پس از تحقیقات پلیسی در محل کارش دستگیر و به حرم ارتکابی معترف شد.
سرهنگ گودرزی با اشاره به لزوم فعالسازی تایید هویت دو مرحله ای برای حساب های کاربری شبکه های اجتماعی به شهروندان توصیه کرد: در هنگام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی را رعایت کنند و از در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب کاربری خود به دیگران خودداری کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کپی