اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و رئیس سازمان اطلاعات مصر

دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و رئیس سازمان اطلاعات مصر

رئیس اداره سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از دیدار هیئتی از این جنبش به ریاست زیاد النخاله با عباس کامل رئیس سازمان اطلاعات مصر خبر داد.

به نقل از النشره، الهندی در بیانیه‌ای در این باره اظهار داشت که هیئت جهاد اسلامی به ریاست زیاد النخاله (دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین) دیروز (شنبه) دیداری چند ساعته با عباس کامل رئیس سازمان اطلاعات مصر داشت.

رئیس اداره سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین این دیدار را مثبت ارزیابی کرد و گفت که طی آن پرونده‌های مختلف از جمله وحدت ملی فلسطین، بازسازی غزه و اوضاع سیاسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

الهندی تصریح کرد، طرفین در این دیدار بر ادامه تماس‌ها و دیدارها و تلاش برای رفع موانع موجود بر سر راه آشتی ملی فلسطین تأکید کردند.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و هیاتی از حماس دیروز همچنین با زیاد النخاله دبیر کل جهاد اسلامی و هیات همراه او، در قاهره با یکدیگر دیدار کرده و به آثار نبرد شمشیر قدس در تقویت مقاومت پرداختند.

در این دیدار تحولات سیاسی پس از نبرد شمشیر قدس و اثرات ملی، عربی و منطقه‌ای آن در سطح بین المللی و راههای تقویت این دستاورد ملی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نظامیان اشغالگر صهیونیست در جنگ ۱۲ روزه علیه مردم غزه که از ۲۰ اردیبهشت آغاز شد، حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه فلسطنیان انجام داد که بر اثر آن، ۲۸۵ فلسطینی شهید و بیش از یک هزار و ۹۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۲ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، ۳۰ اردیبهشت ماه در یک نشست سه ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد؛ این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۳۱ اردیبهشت، میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد./ ایرنا

کپی