اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

خطر گسترش مجدد کرونا در فارس

خطر گسترش مجدد کرونا در فارس

رئیس علوم پزشکی شیراز نسبت به خطر گسترش مجدد کرونا در فارس هشدار داد.

دکتر مهرزاد لطفی یکشنبه ۲۳ خرداد در سیصد و چهلمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در علوم پزشکی شیراز، گفت: کاهش سطح رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی خصوصا در مورد فاصله گذاری اجتماعی، زنگ خطر شکل گیری موج جدید شیوع کروناویروس در فارس را به صدا درآورده است.

لطفی با تاکید بر لزوم توجه جدی تر به رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس، افزود: پیشگیری از موج جدید کروناویروس و دوری از وضعیت قرمز در استان؛ مشارکت، همکاری و همدلی بیش از پیش مردم را می طلبد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به خیز آهسته موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹  و روند افزایشی بستری بیماران در مراکز درمانی استان فارس، گفت: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، سهل انگاری و جدی نگرفتن بیماری، شاهد ورود استان به وضعیت بحرانی شیوع کروناویروس هستیم.

لطفی ادامه داد: با وجود آمادگی کامل مجموعه سلامت فارس در برابر این بیماری که طی قریب به ۱۶ ماه گذشته شاهد آن بوده ایم؛ اما ضرورت دارد هم استانی ها با رعایت کردن بیشتر شیوه نامه های بهداشتی، ضمن حفظ سلامت خود و اطرافیان، همانند گذشته کادر درمان را یاری دهند.

او همچنین در این نشست وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جانباختگان این بیماری در شیراز و مناطق مختلف استان، روند انجام تست های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، تست های سریع، فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹ و اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را ارزیابی کرد.

رئیس علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس در برخی از شهرستان های استان فارس، خواستار پیگیری مسئولان دانشگاه برای شناسایی دلیل افزایش ابتلا، با هماهنگی و همکاری مسئولان و مدیران شهرستان شد.

/ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی