اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بهره‌مندی ۹۸ درصدی شهرهای ایران از گاز طبیعی

بهره‌مندی ۹۸ درصدی شهرهای ایران از گاز طبیعی

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از بهره‌مندی ۹۸ درصدی شهرهای کشور از گاز طبیعی خبر داد.

 «غلامرضا مشایخی» با اشاره به رشد فزاینده مشترکان گاز  شهری، افزود: سال ۱۳۹۹ با وجود شیوع ویروس کرونا با برنامه‌ریزی خوب توانستیم رکوردی تازه در گازرسانی به مناطق شهری، روستایی و صنعتی کشور ثبت کنیم، بر این اساس هم‌اکنون در بخش شهری، بیش از ۹۸ درصد و در بخش روستایی،  ۸۵ درصد جمعیت روستاییان کشور از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: پارسال ۲ هزار و ۹۱۸ روستا، ۲۳ شهر و ۶ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی به جمع مشترکان گاز کشور افزوده شدند.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با برنامه‌ریزی انجام‌شده، امسال نیز گازرسانی به دیگر روستاهای کشور با شتاب تداوم دارد، اظهار کرد: طبق مصوبه شورای عالی اقتصاد برای حمایت از بخش تولید و کاهش آلودگی هوا،  یارانه ویژه‌ای برای گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور اختصاص یافته و طبق آن، این واحدها تا سقفی مشخص از پرداخت هزینه گازرسانی معاف خواهند بود.

مشایخی تصریح کرد: امسال همچنین برنامه توسعه گاز تا سال ۱۴۰۱ نیز تعریف شده است تا شرکت‌های گاز استانی بتوانند با دورنمای مناسب بهتر به مردم خدمات‌رسانی کنند.

وی با خرسندی از اینکه اکنون سوخت پاک و آسان در اختیار روستاییان قرار دارد، یادآور شد: این مهم توانست افزون بر ارمغان آسایش و رفاه برای روستاییان، تا حد زیادی از تخریب محیط زیست و آلودگی هوا نیز بکاهد.

در حال حاضر ۹۵ درصد از جمعیت کشور به شبکه گاز متصل شده است. تنها در دولت تدبیرو امید، بیش از ۲۰ هزار روستا گازرسانی شده که تمامی این منابع از محل صرفه جویی در مصرف سوخت مایع تامین شده است.  

/ایرنا

کپی