اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

ساخت قطره بینی واکسن کرونا برای سنین زیر ۱۸ سال در روسیه

ساخت قطره بینی واکسن کرونا برای سنین زیر ۱۸ سال در روسیه

الکساندر گینزبورگ رئیس موسسه ویروس شناسی گامالیا اعلام کرد این موسسه واکسن کرونا به شکل قطره بینی برای سنین بین سن ۸ تا ۱۷ سال ساخته است.

به گزارش شبکه تلویزیونی ان. تی. وی روسیه، گینزبورگ (سازنده واکسن اسپوتنیک وی) در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که واکسن ویژه کودکان به شکل قطره بینی مورد آزمایش قرار گرفته و هیچ عوارض جانبی نداشته است.

وی افزود: واکسن جدید به صورت قطره بینی با موفقیت در مورد افراد بین سنین ۸ تا ۱۲ سال آزمایش شده است و هیچ کس بیمار نشد.

به گفته رئیس موسسه گامالیا، واکسن قطره بینی کرونا تا روز ۱۵ ماه سپتامبر آینده (۲۴ شهریور ماه) برای استفاده در واکسیناسیون کودکان آماده خواهد شد.

روسیه تاکنون سه واکسن برای کرونا ساخته و به ثبت رسانده است که واکسن اسپوتنیک وی واکسن اصلی این کشور می باشد که به بیش از ۶۰ کشور جهان صادر شده است.

تاکنون در روسیه ۵ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۹۶۴ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت بوده و از این تعداد ۴ میلیون و ۷۹۲ هزار نفر بهبود یافته و ۱۲۶ هزار و ۷۳ نفر هم جان باخته اند.
 

تست اسپری بینی واکسن کرونا برای کودکان در روسیه

مقامات روسیه از انجام آزمایشاتی روی اسپری بینی واکسن کووید-۱۹ برای کودکان خبر دادند.

یکی از محققان اصلی تولید واکسن کروناویروس "اسپوتنیک وی" گفت: روسیه آزمایشاتی روی اسپری بینی واکسن کووید-۱۹ انجام داده که برای کودکان هشت تا ۱۲ سال مناسب است و قصد دارد تا این محصول جدید را در ماه سپتامبر توزیع کند.

رئیس مرکز تحقیقات گامالیا که در تولید واکسن اسپوتنیک وی مشارکت داشته، گفت: در این اسپری که برای کودکان است از همان واکسن استفاده شده و تنها به جای سوزن یک افشانک قرار داده شده است.

گفته شده انتظار می رود واکسن کودکان تا ۱۵ سپتامبر آماده توزیع شود.

به گفته رئیس مرکز تحقیقات گامالیا یک گروه تحقیقاتی، اثربخشی واکسن را روی کودکان بین هشت تا ۱۲ سال آزمایش کرده که هیچ عارضه جانبی از جمله افزایش درجه حرارت بدن در این گروه مشاهده نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس مرکز تحقیقات گامالیا بدون اشاره به تعداد کودکان شرکت کننده در این تحقیق گفت: بیماران کوچک را از طریق بینی واکسینه می کنیم./ ایرنا و ایسنا 

قطره کرونا واکسن بعدی روسیه

مزایا و معایب واکسن استنشاقی چیست؟

آغاز آزمایش بالینی واکسن استنشاقی چین برای مقابله با کرونا

 


 

کپی