اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
آمار مبتلایان فقط در قاره آفریقا صعودی است

کاهش شیوع کووید 19 و مرگ و میرهای کرونایی در جهان

کاهش شیوع کووید 19 و مرگ و میرهای کرونایی در جهان

با وجود کاهش روند همه‌گیری کروناویروس در برخی نقاط جهان، آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ناشی از این ویروس در آفریقا همچنان سیر صعودی دارد. بنابر داده‌های کشورهای مختلف برای ششمین هفته متوالی آمار مبتلایان به کروناویروس در جهان روند کاهشی داشته است اما همچنان شمار مبتلایان به این بیماری در آفریقا افزایش دارد.

 طبق آمارهای منتشر شده خبرگزاری فرانسه تا روز پنجشنبه، تعداد موارد روزانه ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در جهان نسبت به هفته قبل آن کاهش ۱۶ درصدی داشته است. در اروپا ۱۸ درصد موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ کمتر شده و شیوع کروناویروس در آسیا بیش از یک چهارم کاهش یافته است. در اقیانوسیه ۱۵ درصد، ایالات متحده و کانادا ۱۴ درصد، خاورمیانه ۹ درصد و امریکای لاتین و کارائیب 8 درصد کاهش یافته است.
اما موارد ابتلا در آفریقا ۲۸ درصد افزایش یافته و تنها منطقه‌ای است که در این هفته افزایش موارد ابتلا را گزارش کرده است. تقریباً سه چهارم موارد جدید در پنج کشور مصر، تونس، اوگاندا، زامبیا و آفریقای جنوبی ثبت شده که رسماً وارد موج سوم بیماری شده است.
همچنین بر اساس آمار هر کشور، زامبیا بیشترین افزایش سرانه موارد جدید ابتلا را داشته که ۱۲۰۰ مورد عفونت جدید در روز بوده است. انگلیس با ۶۵ درصد و افغانستان با ۴۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. آلمان با ۴۴ درصد بیشترین افت را داشته و پس از آن کانادا و فرانسه با ۳۹ درصد در رتبه‌های بعدی جای گرفتند.
همچنین هند بیشترین آمار فوتی‌های روزانه را در هفته گذشته داشته و حدود ۳۱۰۰ مورد در هر روز بوده است و پس از آن برزیل با ۱۸۰۰ مورد و آرژانتین با ۵۸۰ مورد بیشترین آمار فوتی را گزارش کرده‌اند. به گزارش مدیکال اکسپرس، در سطح جهان آمار فوتی‌های کروناویروس طی هفته گذشته ۹ درصد کاهش داشته است. هرچند، سازمان جهانی بهداشت بر این باور است که تا حدود سه برابر بیش از آمار رسمی، افراد مبتلا به کروناویروس جان خود را از دست می‌دهند.
کپی