اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰
فدراسیون با وجود محدودیت زمانی اقدامات بسیار خوبی برای تیم ملی انجام داد

مصطفوی: بازیکنان می‌دانند که بازی با عراق یعنی صعود یا حذف از جام جهانی

مصطفوی: بازیکنان می‌دانند که بازی با عراق یعنی صعود یا حذف از جام جهانی

رییس و دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال معتقد است صعود به جام جهانی با وجود مشکلاتی که گریبان فوتبال کشور را گرفته است، هنر رییس فدراسیون خواهد بود.

 داریوش مصطفوی در ابتدا درباره دیدار شب ‌گذشته تیم ملی برابر کامبوج گفت: به هر حال فوتبال ما قابل مقایسه با کامبوج یا سایر کشورهای در این سطح نیست. اگر بخواهیم سطح تیم ملی را با تیم‌های دیگری از آسیا مقایسه کنیم، باید فقط با ژاپن و کره جنوبی این کار را انجام دهیم، نه حتی با تیم‌های دیگری مانند عربستان و چین. سطح بازی‌هایی مانند دیشب برای فوتبال مملکت ما صرفا دست گرمی است.

رییس اسبق فدراسیون فوتبال ایران تصریح کرد: در زمان ریاست من 17 گل به کامبوج زدیم. در دور رفت مسابقات حال حاضر نیز 14 گل زدیم. به طور کلی اینگونه بازی‌ها برای آماده‌سازی ما خوب است تا برای بازی‌های مهم و سخت مانند بازی مقابل عراق که دفاع کردن را خوب بلد است، آماده شویم.

مصطفوی با اشاره به حریف تیم ملی در بازی بعد افزود: بازی با عراق همیشه برای ما سخت بوده است.  به خاطر دارم که در سال 1996 اولین بازی ما در جام ملتهای آسیا به میزبانی امارات با تیم عراق بود و دو بر یک باختیم. پس از آن باخت رییس وقت سازمان تربیت بدنی دستور داد که با سفر به امارات به تیم ملی ملحق شوم و خوشبختانه خوش قدم بودم (با خنده) و بازی‌های بعدی مقابل تایلند، عربستان و کره جنوبی را بردیم.

دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال با تاکید بر متفاوت بودن بازی ما مقابل عراق به نسبت سه دیدار قبلی گفت: عراق فوتبال بازی نمی‌کند، بلکه فوتبال حریف را تخریب می‌کند. حالا در این بین شاید امتیازی هم بگیرد. اما بچه‌ها حواسشان جمع است که در این بازی بحث صعود به مرحله نهایی و یا حذف از جام جهانی در میان است. در صورت برد که به طور مستقیم راهی مرحله بعدی می‌شویم، اما در صورت مساوی با اما و اگرهای دومی و نتایج سایر گروه‌ها مواجه می‌شویم.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس ادامه داد: مطمئنم با همین نمایشی که از بازیکنان تا الان شاهد بودیم، عراق را می بریم، چراکه در این سه بازی به خصوص در بازی شب گذشته، بازیکنان راه گل زدن را تمرین کردند. ضمن اینکه بازیکنان ما در سطح بین‌المللی قرار دارند. گل طارمی به عنوان بهترین گل لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شد. این دستاورد شوخی نیست و بازیکنان بسیار خوب دیگری مثل آزمون و ... را در تیم داریم.

رییس اسبق فدراسیون فوتبال ضمن تمجید از اقدامات انجام شده برای تیم ملی گفت: پیش از این در مصاحبه دیگری هم گفته بودم که عدم صعود تیم ملی به جام جهانی تقصیر فدراسیون جدید نخواهد بود. این تیم در بازی‌های دور رفت نتایج بدی کسب کرده بود و اگر این تیم از لبه پرتگاهی که در آن قرار داشت، به جام جهانی صعود کند کار بزرگی انجام شده است. با وجود اینکه مسئله صعود به جام جهانی برای ما دیگر حل شده است و باید به فکر رسیدن به مرحله دوم جام جهانی باشیم، اما اتفاقاتی رخ داد که در مرحله مقدماتی دچار چالش شویم.

بازیکن اسبق استقلال افزود: در این زمان کم، فدراسیون جدید اقدامات بسیار خوبی انجام داد که موجب همبستگی و نشاط در میان بازیکنان شد. حتی اعزام به کیش برای تطابق آب و هوایی کار شایسته‌ای بود. تا اینجای کار هم با همت همه اعضای تیم، خوب پیش رفتیم اما بازی با عراق بسیار تعیین کننده است.

مصطفوی با اشاره به سوابق کاری و مدیریتی خود در فدراسیون اظهار داشت: صحبت‌های من ناشی از آگاهی است که در سال‌های مختلف مدیریت فوتبال بدست آوردم. صحبت‌هایم شامل هر شخص دیگری که سکان مدیریتی فدراسیون را در اختیار می‌گرفت نیز می‌شود. فوتبال ما نا بسامان و به گل نشسته است و با وجود این شرایط اگر به جام جهانی صعود کنیم، عزیزی خادم هنر کرده و در آن صورت باید او را تحسین کرد. قاطعانه می‌گویم که عدم صعود به جام جهانی به هیچ وجه تقصیر فدراسیون جدید نخواهد بود. فکر نمی‌کنم هیچکدام از منتقدین، سابقه کاری و مدیریتی بیشتر از من داشته باشند. انشاله پس از پیروزی مقابل عراق، فدراسیون باید برنامه‌های بهتری را برای مرحله نهایی تدارک ببیند./ سایت رسمی فدراسیون فوتبال

کپی