اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

درخواست بیش از ۵۰۰ خبرنگار آمریکایی برای بیان جنایات صهیونیست‌ها

درخواست بیش از ۵۰۰ خبرنگار آمریکایی برای بیان جنایات صهیونیست‌ها

بیش از ۵۰۰ خبرنگار فعال در رسانه‌های آمریکایی در نامه‌ای مشترک خواستار انعکاس اخبار مربوط به واقعیت‌های اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی و سیاست‌های آنها علیه فلسطین شدند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، بیش از ۵۰۰ خبرنگار فعال در رسانه‌های آمریکا در نامه‌ای تحت عنوان "نامه سرگشاده درباره نحوه برخورد رسانه‌های آمریکا با فلسطین" خواستار خاتمه بخشیدن به رویکرد پنهانکاری در قبال اشغالگری رژیم صهیونیستی و سرکوب هدفمند علیه فلسطینیان، در تولید اخبار در این کشور شدند.

این نامه توسط ۵۱۴ خبرنگار از جمله خبرنگاران واشنگتن پست، وال استریت ژورنال و لس آنجلس تایمز امضا شد.

در این نامه آمده است: افشای واقعیت و بازخواست قدرتمندان از اصول اساسی روزنامه نگاری است اما چندین دهه‌ است که رسانه‌های ما این ارزش‌ها را در اخبار مربوط به "اسرائیل" و فلسطین کنار گذاشته است.

در نامه مذکور همچنین آمده است: ما خوانندگان خود را با روایتی که اساسی‌ترین جنبه‌های داستان را پنهان می‌کرد، دلسرد کردیم: اشغالگری نظامی "اسرائیل" و سیستم تبعیض نژادی (آپارتاید).

خبرنگاران در نامه خود ضمن تاکید بر لزوم ممانعت از این اقدامات نامطلوب و نادرست مطبوعاتی که دهه‌ها ادامه دارد، خواستار تغییر فوری روند روزنامه‌نگاری شدند.

در این نامه آمده است: شواهد و ادله برای اقدامات سرکوبگرایانه "اسرائیل" علیه فلسطینیان بسیار زیاد است و دیگر نباید این اخبار را پنهان و اقدام به سرپوش گذاشتن بر آن کنیم‌.

در نامه مذکور ضمن اشاره به گزارش ۲۱۳ صفحه‌ای دیده‌بان حقوق بشر که در ۲۷ آوریل در خصوص جنایت‌های تبعیض نژادی و ظلم و ستم مقامات رژیم صهیونیستی منتشر شده، آمده است، این گزارش جنایت‌های ضد بشریت مقامات رژیم اشغالگر از طریق سیاست‌های تبعیض نژادی را نشان می‌دهد./ ایسنا

کپی