اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

سرقت 15 میلیاردی پرستار خانگی از سالمندان

سرقت 15 میلیاردی پرستار خانگی از سالمندان

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری پرستاری که با همکاری 2 همدستش، 15 میلیارد ریال از منازل سالمندان سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" بیان داشت: بیستم فروردین ماه مرد مسنی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مراجعه و اظهار کرد، مدتی است که خانمی را از طریق فضای مجازی برای پرستاری  و  نظافت منزلم استخدام کردم. روز گذشته پس از حضور در منزلم یک استکان چای  به من تعارف و من هم غافل از  اینکه وی در داخل آن داروی بیهوشی ریخته است، نوشیدم.  پس از به هوش آمدن متوجه شدم کارت  عابر بانکم به مبلغ 6 میلیارد ریال به همراه تعدادی از اموال با ارزش منزلم  سرقت شده است.
وی عنوان کرد: در بررسی های پلیسی مشخص شد که متهم با همکاری راننده یک دستگاه خودروی 206 پس از بی هوش کردن مال باخته ، سرقت را انجام داده است و  از محل متواری شده اند.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: با شناسایی مالک خودرو و مخفیگاه وی در محله  نواب، پس از هماهنگی های قضائی هر 2 متهم در مخفیگاهشان دستگیر و در  بازرسی از مخفیگاه آنان  تعدادی اموال سرقتی کشف شد.
وی ادامه داد: متهمان در تحقیقات اولیه به 5 فقره سرقت به همین شیوه معترف و اظهار داشتند، پس از جلب اعتماد مال باختگان و به دست آوردن رمز کارت عابر بانکشان سرقت ها را انجام کرده اند و با همکاری همدست دیگر شان که خانم میان سالی است   طلا و سکه خریده اند.
این مقام انتظامی اظهار کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی این خانم  نیز در حوالی سید خندان  دستگیر و کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را بیش از 15 میلیارد ریال اعلام کرده اند.
سرهنگ دستخال  در پایان گفت: متهمان با قرار صادره روانه زندان شدند و کشف جرئیات پرونده و جرائم احتمالی این سارقان در دستور کار کارآگاهان قرار دارد.

کپی