اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

پسر قذافی نامزد انتخابات لیبی می‌شود

پسر قذافی نامزد انتخابات لیبی می‌شود

روزنامه «تایمز» انگلیس فاش کرد که سیف الاسلام القذافی، فرزند معمر القذافی، دیکتاتور سابق لیبی برای بازگشت به زندگی عمومی برنامه‌ریزی می‌کند و قصد نامزد شدن در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور را دارد.

 روزنامه انگلیسی «تایمز» نوشت، سیف الاسلام القذافی، پسر معمر القذافی که در کشور انگلیس تحصیلات خود را به اتمام رسانده و از او به عنوان جانشین پدرش یاد می‌شد، از زمان بازداشتش از ۱۰ سال پیش به صورت علنی دیده نشده است.

وی در جریان گفت‌وگویی تلفنی ضمن تأیید هویتش، تاکید کرد که حالش خوب است و قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری لیبی نامزد شود.

سیف الاسلام در جریان این تماس تلفنی درباره رابطه‌اش با یک تیم از مشاوران که به نمایندگی از وی فعالیت می‌کنند، صحبت کرد.

این روزنامه انگلیسی همچنین نوشت، سیف الاسلام قذافی با دیپلمات‌های غربی و سایر شخصیت‌ها با هدف بازگشت به زندگی عمومی در ارتباط بوده اما وی همچنان تحت تعقیب دادگاه کیفری بین‌المللی است.

لیبی از زمان برکناری معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع شاهد دودستگی و جنگ و ناآرامی است و دو دولت یکی در غرب (دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج) و دیگری در شرق (به ریاست خلیفه حفتر) بر این کشور سلطه دارند که هر یک تلاش دارد با شکست دیگری، کنترل کل کشور را در دست بگیرد. دولت اول از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دولت شرق لیبی هم از سوی برخی کشورها از جمله روسیه حمایت می‌شود./ ایسنا

کپی