اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

دستگیری زن کلاهبردار 500 میلیاردی پشت کانال کولر

دستگیری زن کلاهبردار 500 میلیاردی پشت کانال کولر

فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای در قم خبر داد و گفت: متهمه 500 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود که توسط پلیس آگاهی استان قم دستگیر شد.

سردار "سید محمود میرفیضی" اظهارداشت: در پی کسب خبری مبنی بر وقوع کلاهبرداری با موضوع سرمایه گذاری و مشارکت مالی توسط یک خانم فاقد شغل ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد نامبرده اعتماد چند تن از طلافروشان را با انجام مانور متقلبانه و بیان القای پرداخت سود سرشار در جهت سرمایه گذاری، به خود جلب کرده است.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: متهمه با دریافت طلای فروشندگان، طلای دریافتی را نزد افرادی که وجوهی را از آن ها دریافت می کرد به عنوان ضمانت قرار داده تا سود حاصله از وجوه دریافتی را به آن ها پرداخت کند.

سردار میرفیضی اضافه کرد: در ادامه محل سکونت وی در قم شناسایی و کارآگاهان پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضائی استان جهت دستگیری نامبرده عازم محل موصوف شدند اما متهمه برای فرار از قانون منزل شخصی و لوکس خود را ترک و به منزل پدری خود عزیمت کرده بود، بلافاصله کارآگاهان وارد عمل شده و منزل پدری وی را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: سپس طی بازرسی از منزل پدری اش، وی حضور نداشت اما شواهد و قرائن دال بر این بود که حضور وی در این منطقه قطعی است، بنابراین با هماهنگی مقام قضائی استان منازل اطراف نیز مورد بازرسی قرار گرفته و در یکی از پشت بام های همسایه در حالی که پشت کانال کولر مخفی شده بود، دستگیر شد.

سردار میرفیضی افزود: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد از 9 تن از طلافروشان، رقمی بالغ بر 500 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است که در نهایت به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.#پلیس

کپی