اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ایران ۱۰ - کامبوج صفر/ توپ پر تیم ملی برای بازی حساس با عراق

ایران ۱۰ - کامبوج صفر/ توپ پر تیم ملی برای بازی حساس با عراق

سومین بازی تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات دور برگشت گروه C انتخابی جام جهانی در منطقه آسیا از ساعت ۱۹:۰۰ امشب (جمعه) برابر کامبوج در ورزشگاه ملی بحرین آغاز و با نتیجه ده بر صفر تمام شد.

در دقایق نخست تلاش زیادی را برای گلزنی انجام داد و سرانجام پنالتی ای که خودش گرفته بود را تبدیل به گل کرد تا قفل دروازه کامبوج سرانجام شکسته شود.

گلزنان کامبوج:

در دقیقه ۲، پاس میلاد محمدی به داخل محوطه جریمه، باعث تک به تک شدن طارمی با دروازه‌بان حریف شد که شوت او با مهار ناقص دروازه‌بان کامبوج به دیرک خورد و به کرنر رفت. ضربه کرنر به خوبی روی سر خلیل‌زاده فرود آمد اما ضربه او دقیق نبود و این موقعیت خطرناک هم از دست رفت.

علیرضا جهانبخش در دقیقه هشتم شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که شوت فنی و قدرتی او با مهار دو ضرب سوکسلا (دروازه‌بان کامبوج) منجر به گل نشد.

کامبوج در ۱۵ دقیقه نخست بازی، با تحت فشار قرار دادن بازیکنان خط دفاعی و هافبک ایران که برای گلزنی در نیمه حریف بازی می‌کنند، یکی، دو موقعیت ناقص شوت‌زنی ایجاد کرد که در قیاس با بازی رفت دو تیم، پیشرفت محسوسی برای این تیم است.

در دقیقه ۱۵ تکل بی‌محابای بازیکن کامبوج روی پای علیرضا جهانبخش، منجر به اعلام ضربه پنالتی برای ایران شد. جهانبخش، کاپیتان تیم ملی در این بازی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و شوت قدرتمند او به گوشه دروازه حریف رفت و اولین گل ایران به ثمر رسید.

در دقیقه ۲۲، پارس در عرض و دیدنی قلی‌زاده محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که ضربه او در شرایط نه چندان مساعد با برخورد به پای سوکسلا به کرنر رفت. ضربه کرنر برای دومین بار روی سر خلیل‌زاده نشست و تبدیل به گل دوم شاگردان اسکوچیچ شد.

فشار سنگین بازیکنان کامبوج روی صادق محرمی و در ادامه کار تکنیکی از سوی این تیم، منجر به سانتر خطرناکی به روی دروازه ایران شده که ضربه مهاجم این تیم در موقعیت مساعد، چندان خوب نبود و توپ از بالای دروازه عابدزاده بیرون رفت.

در دقیقه ۲۷، مهدی طارمی بعد از دو اقدام نافرجام، توانست روی ارسال عمقی جهانبخش، تک به تک شود و با شوتی محکم، گل اول خود و سوم ایران را به ثمر برساند.

در دقیقه ۳۲، گل چهارم ایران به صورت تصادفی به ثمر رسید. ارسال میلاد محمدی به روی دروازه، با برخورد به نوک پای بازیکن کامبوج، تغییر مسیر داد و وارد دروازه حریف شد.

در دقیقه ۴۳، دروازه‌بان کامبوج در خروج از دروازه برای منحرف کردن توپ، پای طارمی را مود هدف قرار داد و داور به سود ایران پنالتی گرفت. سعید عزت‌اللهی این پنالتی را با قدرت زد ولی به دیرک عمودی دروازه برخورد کرد و گل نشد.

در شروع نیمه دوم، پاس در عرض سامان قدوس به علیرضا جهانبخش رسید اما ضربه چیپ و فنی او از بالای دروازه کامبوج گذشت.

دقایقی بعد کریم‌ انصاری‌فرد می‌توانست دروازه کامبوج را در موقعیت تک به تک باز کند که ضربه چیپ او هم کم‌جان بود و مدافع حریف سراسیمه توپ را دور کرد.

در دقیقه ۵۸، پاس در عرض مهدی قایدی به میلاد محمدی با ضربه میلاد محمدی از میان پاهای سوکسلا به گل پنجم ایران تبدیل شد تا مدافع چپ ایران که زمینه‌ساز گل به خودی حریف شده بود، به اولین گل خود دست یابد.

در دقیقه ۶۴، ارسال سامان قدوس از روی نقطه کرنر به خوبی روی سر مرتضی پورعلی‌گنجی فرود آمد و او بر خلاف نیمه اول، ضربه خود را وارد دروازه کامبوج کرد و گل ششم ایران را به ثمر رساند.

در دقیقه ۶۶، حرکت انفرادی جهانبخش از در مقابل محوطه جریمه با شوت محکم و زمینی او همراه شد که سوکسلا این توپ را بدون ریسک به کرنر فرستاد.

ارسال سامان قدوس به روی دروازه در دقیقه ۶۹ بعد از برخورد به زمین در محوطه شش قدم به کاوه رضایی رسید که ضربه سر او در مقابل دروازه خالی به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۳، پاس در عمق انصاری‌فرد به مهدی قایدی رسید و این بازیکن در موقعیت تک به تک، با پاس در عرض، کاوه رضایی را مقابل دروازه خالی قرار داد ولی ضربه او با برخورد به پای سوکسلا تبدیل به گل نشد.

در دقیقه ۷۷، مهدی قایدی در داخل محوطه جریمه کامبوح سرنگون شد و داور برای سومین بار به نفع ایران پنالتی گرفت و کریم انصاری‌فرد این توپ را به گوشه دروازه فرستاد و گل هفتم شاگردان اسکوچیچ به ثمر رسید.

ضربه ایستگاهی کاوه رضایی در دقیقه ۸۳ به دیرک افقی دروازه برخورد کرد و مقابل خط دروازه فرود آمد.

در دقیقه ۸۴، مهدی قایدی توپ ارسالی به داخل محوطه جریمه را گرفت و بعد از دور زدن مدافعان حریف، توپ را به سقف دروازه کامبوج دوخت و ایران برای نهمین بار به گل رسید.

دهمین گل ایران روی پاس در عرض انصاری‌فرد به داخل محوطه جریمه و اشتباه بازیکن کامبوج در دفع توپ، توسط کاوه رضایی به ثمر رسید و بازی با برتری ایران با 10 گل به پایان رسید.

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی برای این دیدار  یازده ملی‌پوش را به زمین برد.

امیر عابدزاده، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی طارمی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش (کاپیتان)، احمد نورالهی، علی قلی‌زاده و سعید عزت‌الهی.

ضمن اینکه سیامک نعمتی، میلاد سرلک، جعفر سلمانی، کریم انصاریفرد، پیام نیازمند، محمدرضا اخباری، مهدی ترابی، دانیال اسماعیل فرد، مجید حسینی، کاوه رضایی، سردار آزمون و مهدی قائدی در نیمکت ذخیره حضور داشتند.

قضاوت این دیدار برعهده کیم جونگ هیئوک از کره جنوبی است و کانگ دونگ هو از کره جنوبی و احمد مونس نادی الرواله از اردن کمک داوران اول و دوم این دیدار بودن./ایسنا

کپی