اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

برق دستگاه های اجرایی پرمصرف قطع می شود

برق دستگاه های اجرایی پرمصرف قطع می شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با بیان اینکه صنعت برق شرایط حساسی را می گذراند گفت: الگوی مصرفی برای دستگاه های اجرایی در نظر گرفته شده که در صورت عدم رعایت مصرف، برق آنها قطع می شود.

محمد اسماعیل هنرمند بعنوان سخنران پیش از خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت افزود: دستگاه های اجرایی از ساعت ۱۱ تا پایان ساعت اداری می بایست  ۵۰ درصد کاهش مصرف داشته باشند و این موضوع اگر انجام نشود منجر به قطع برق آنها خواهد شد.

وی با بیان اینکه موضوع یادشده تا پایان سال قابل اجرا است گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران تعرفه های سال ۱۴۰۰ هفت درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان تصریح کرد: این افزایش تعرفه برای مشترکان پر مصرف از اول خرداد ۱۶ درصد بیشتر است بدان معنی که مشترکان پر مصرف تا پایان سال ۲۳ درصد افزایش تعرفه برق خواهند داشت.

هنرمند گفت: مشترکان می توانند با بهره از سایت "برق من" اطلاعات لازم را کسب کنند.

وی به کاهش تولید برق در پی کاهش نذورات جوی و کمبود آب پشت سدها اشاره کرد و گفت: گیلان با رشد مصرف ۱۱ درصدی مواجه است و این افزایش مصرف خطربزرگی برای صنعت برق ایجاد کرده است که اگر صرفه جوی نشود مشکلات عدیده ای بروز خواهد کرد.

یک میلیون و ۵۰۰ مشترک برق در گیلان وجود دارد که با رعایت الگوی مصرف برق قش بارزی در کاهش مصرف و هزینه صورتحساب خویش ایفا می کنند./ ایرنا

کپی