اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

علم‌الهدی: دشمنان در صدد کاهش مشارکت در انتخابات برای تضعیف نظام هستند

علم‌الهدی: دشمنان در صدد کاهش مشارکت در انتخابات برای تضعیف نظام هستند

امام جمعه مشهد گفت: دشمنان می خواهند مشارکت مردم در انتخابات را کاهش دهند تا نظام را تضعیف و با مشکل مواجه کنند.

حجت الاسلام سیداحمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد افزود: دولت‌های غربی می‌خواهند اینگونه مطرح کنند که شرکت نکردن مردم در انتخابات یک رفراندوم برای شکست نظام است.

وی ادامه داد: انتخابات پیش رو یکی از دغدغه‌های گام دوم انقلاب اسلامی است، اگر این انتخابات با حضور پرشور مردم در صحنه انجام شود و دولت آرمانی انقلابی شکل بگیرد، دشمن شکست خورده است.

امام جمعه مشهد گفت: یکی از مقامات آمریکایی گفته است اگر در ایران یک دولت انقلابی شکل بگیرد و مشکل مردم رفع شود، ما شکست خورده ایم.
وی با استناد به حدیث سلسله الذهب افزود: برخی می خواهند تفسیر کنند شرط توحید ولایت است اما منظور حضرت امام رضا (ع) این بود که نظام ولایی شرط توحید است یعنی حضرت امام رضا (ع) نظام ولایی تشکیل دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: مهمترین مسئله از نظر امام هشتم (ع) تشکیل نظام ولایی و ادامه آن است و امروز نظام ولایی به عنوان یک آرمان رضوی و نظر مقدس حضرت امام رضا (ع) مطرح است و باید همه با قدرت و توان از این نظام ولایی حفاظت و حراست کنیم.

وی گفت: دشمنان با عناوین مختلف علیه مشارکت در انتخابات تبلیغ می کنند و می گویند انتخابات مهندسی شده است تا مردم رای ندهند و برخی نیز دلخوری مردم از مشکلات معیشتی را به حساب دلخوری آنان از نظام می گذارند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: برخی می خواهند جامعه را دو قطبی کنند که با این اقدام مشارکت در انتخابات کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: برخی آگاهانه و ناآگاهانه به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات هستند که باید بدانند با این کار فقط انقلاب صدمه نمی بیند بلکه کشور و ایران نیز صدمه می بیند.

امام جمعه مشهد گفت: مردم برای شرکت حداکثری در انتخابات باید مجاهده کنند، عرصه، عرصه جهاد است، مردم باید مجاهدانه به میدان بیایند و کسانی را که برای حضور در انتخابات مردد هستند پای صندوق رأی بیاورند./ ایرنا

 

 

 

 

کپی