اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
پایگاه حشد الشعبی عراق خبر داد

خنثی سازی طرح بزرگ تروریستی در الانبار عراق

خنثی سازی طرح بزرگ تروریستی در الانبار عراق

بسیج مردمی عراق پس از دستیابی به اطلاعاتی درباره وجود مواد منفجره در ناحیه الخالدیه در منطقه البوبالی در استان الانبار وارد عمل شد.

پایگاه خبری مدیریت اطلاع رسانی بسیج مردمی عراق از خنثی سازی یک طرح بزرگ تروریستی در استان الانبار عراق خبر داد. معاونت اطلاعات حشد الشعبی بعد از دستیابی به اطلاعاتی درباره وجود مواد منفجره در ناحیه الخالدیه در منطقه البوبالی در استان الانبار وارد عمل شد.

تیم خنثی سازی بمب وابسته به تیپ دوم بسیج مردمی مقادیر معتنابهی از انواع مواد منفجره پرقدرت را کشف و ضبط کرد. این مواد منفجره برای هدف قرار دادن واحد‌های نظامی و شهروندان در استان الانبار آماده شده بود.

پیشتر؛ کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق درباره ادامه ورود تروریست‌ها به عراق در پی تأمین نشدن امنیت همه مناطق مرز‌های سوریه هشدار داد.

این کمیسیون افزود تأمین امنیت مرز‌های سوریه بر امنیت ملی عراق تأثیرات مثبت زیادی دارد، به ویژه که عناصر تروریستی داعش در بخش‌هایی از مناطق آن سوی مرز‌ها حضور دارند.

عبدالخالق العزاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت مرز‌های عراق و سوریه از نظر تنوع جغرافیایی و پستی و بلندی ها، پیچیده است و شامل مسافت‌های بسیار طولانی می‌شود. به ویژه با وجود چالش‌های متعدد که آن را از مرز‌های دیگر کشور‌های همسایه متمایز می‌کند، نیازمند تلاش فوق العاده برای تأمین امنیت است.
وی افزود تلاش‌ها برای تأمین امنیت مرز‌های سوریه و عراق از چهار سال پیش در چند مرحله و پس از پایان درگیری‌های آزادی سازی کشور آغاز شد./صداوسیما

کپی