اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

دستگیری زوگیران مسلح در چهارباغ

دستگیری زوگیران مسلح در چهارباغ

فرمانده انتظامی البرز از دستگیری اعضای باند سارقان زورگیر مسلح در شهرستان چهارباغ در این استان خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، سردار عباسعلی محمدیان اظهار داشت که  در پی وقوع چندین فقره سرقت مسلحانه در شهرستان چهارباغ  که منجر به قتل ۲ نفر و مجروح شدن یک نفر شده شناسایی و دستگیری عاملان قتل به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی ساوجبلاغ قرار گرفت.
وی اضافه کرد: پلیس آگاهی چهارباغ  با کسب خبر از وقوع یک فقره سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو پراید که منجر به تیراندازی و قتل راننده وی و چند ساعت پس از این جنایت نیز حمله مسلحانه به ۲ نفر راکب موتورسیکلت که در آن یکی از راکبان کشته و راکب دیگر نیز موفق به فرار شده بود، سریها موضوع را در دستورکار قرار داد.
سردار محمدیان  گفت: با توجه به اهمیت موضوع کارآگاهان پلیس آگاهی بلافاصله وارد عمل شده و با اشراف اطلاعاتی و انجام تحقیقات گسترده پلیسی موفق شدند ۲ نفر از قاتلان مسلح شهرستان چهارباغ را شناسایی و در یک عملیات منسجم و غافلگیرانه هر ۲ متهم را در کمتر از ۲۴ ساعت از وقوع آخرین قتل در مخفیگاهشان در یکی از باغ های چهارباغ دستگیر کنند.
وی افزود: متهمان دستگیر شده پس از روبرو شدن با ادله و مستندات پلیس چاره ای جز بیان حقیقت نداشته، بنابراین لب به اعتراف گشوده و اذعان داشتند، با تشکیل یک باند چهار نفره و تهیه یک قبضه سلاح گرم اقدام به زورگیری و سرقت های مسلحانه در سطح استان البرز می کردند .
وی اظهار داشت: همدستان این ۲ متهم دستگیر شده که متواری نیز بودند و یکی از آن ها دارای سوابق متعدد کیفری بود با تلاش شبانه روزی کارآگاهان در دو عملیات جداگانه دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی  منتقل شدند.
سردار محمدیان خاطر نشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، ۲ قبضه سلاح گرم و سرد، ۲دستگاه موتورسیکلت و تعداد زیادی اموال سرقتی کشف شد.
فرمانده انتظامی استان البرز،  با اشاره به این که تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد، بیان داشت: پلیس مقتدرانه با هرگونه ناامنی برخورد و اجازه نمی دهد عده ای هنجارشکن، امنیت شهروندان را به مخاطره اندازند./ایرنا

کپی