اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

با حضور سخنگوی وزارت بهداشت:

۲ طرح ورزشی و درمانی در لارستان فارس افتتاح و کلنگ زنی شد

۲ طرح ورزشی و درمانی در لارستان فارس افتتاح و کلنگ زنی شد

۲ طرح درمانی و ورزشی شامل مرکز جامع سلامت شهر لطیفی و سالن ورزشی چند منظوره واقع در پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ با حضور سیما سادات لاری معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان محلی افتتاح و کلنگ زنی شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: مجموع اعتبارات هزینه شده ویا پیش بینی شده برای این دو طرح افزون بر ۴۲۰ میلیارد ریال است که ۷۰ میلیارد ریال برای مرکز جامع سلامت شهر لطیفی هزینه شده است.

بهزاد رضایی در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: بخش عمده ای از طرح های بهداشتی و درمانی ، آموزشی و حتی ورزشی مجموعه دانشکده علوم پزشکی لارستان با مشارکت دولت و خیرین اجرایی شده اند که در این دو طرح نیز همراهی و مشارکت نیک اندیشان ملموس است.

وی بیان کرد: مرکز جامع سلامت شهر لطیفی با زیربنای حدود یک هزار و ۲۵۰ متر مربع و در دو طبقه با تمام تجهیزات پیشرفته ساخته شده که بیش از ۱۱ هزار نفر از خدمات بهداشتی و درمانی آن بهره مند می شوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: همچنین این مرکز دارای دندانپزشکی، واحدهای مامایی، بیماریهای واگیر، بهداشت محیط، بهداشت روان، پذیرش، تزریقات، آزمایشگاه، اتاق ایزوله، سالن کنفرانس است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین سالن چندمنظوره ورزشی با اعتباری پیش بینی شده افزون بر ۳۷۰ میلیارد ریال واقع در پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان را نیز کلنگ زنی کرد.

این سالن ورزشی قرار است در مساحتی حدود ۲ هزار و ۸۰۰ متر با مشارکت خیرین و دولت ظرف یک سال ساخته شود.

سادات لاری همچنین از سایر پروژه های در حال ساخت حوزه سلامت واقع در پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز بازدید و از سهم و مشارکت خیرین در این مجتمع قدردانی کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان  گفت: عملیات اجرایی این سایت دانشگاهی که ۵۳ هکتار نیز وسعت دارد، از سال ۹۳ تاکنون و با همت و مشارکت فعال خیرین و نیک اندیشان این شهرستان آغاز شده است.

رضایی اضافه کرد: ساختمان ها و فضاهای فیزیکی موجود در این سایت شامل مجموعه ای کامل از بخش های مختلف از جمله اداری، دانشگاهی، آموزشی و بهداشتی، خدماتی و ورزشی است.

وی بیان کرد: پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان فارس که مجموعه ای کامل و تجمیع شده از بخش های مختلف آموزشی، بهداشتی،درمانی، اداری، پژوهشی، خدماتی و ورزشی را شامل می شود و هم اینک با همت و مشارکت دولت و خیرین درحال اجراست برای تکمیل و بهره برداری کامل ، رقمی افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال نیاز دارد.

او ادامه داد: در این پردیس دانشگاهی همچنین بیش از سه هزار و ۲۰۰ مترمربع  خوابگاه دانشجویی، ۸۵۰ متر  برای ساختمان مجتمع فرهنگی ، هزار و ۴۰۰ متر برای ساختمان معاونت غذا و دارو ، سه هزارو ۲۰۰ متر مجموعه ستاد دانشکده و فضای اداری طراحی و پیش بینی شده است.

وی گفت: همچنین یک هزار مترمربع زیربنای آموزشگاه بهورزی و هزار و ۵۰ متر مربع نیز برای ساخت استاد سرا که هم اینک ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در این سایت طراحی شده است که تکمیل و بهره برداری این پردیس بسیاری از نیازها و خدمات بهداشی، درمانی و آموزشی در مناطق جنوبی استان فارس و حتی استان های همجوار را پوشش خواهد داد.

حضور در جمع خیرین و نیک اندیشان  و نشست با هیات رئیسه دانشکده علوم پزشکی این لارستان از دیگر برنامه های مهم سفر یک روزه معاون دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شهرستان است.

لارستان به مرکزیت شهر لار با جمعیتی بیش از ۲۳۰ هزار نفر در حدود ۳۸۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع است./ایرنا

کپی