اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بلینکن: واشنگتن متعهد است انبار گنبد آهنین اسرائیل را دوباره پر کند

بلینکن: واشنگتن متعهد است انبار گنبد آهنین اسرائیل را دوباره پر کند

وزیر خارجه آمریکا ضمن تکرار موضعگیری دولت بایدن در حمایت از "حق اسرائیل برای دفاع از خود" تاکید کرد که کشورش متعهد است انبار گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را مجددا از موشک‌ پر کند.

 به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در نشست کمیته امور خارجه در کنگره با اشاره به عملیات "شمشیر قدس" در نوار غزه و تاکید دوباره بر موضعگیری دولت جو بایدن در حمایت از "حق اسرائیل برای دفاع از خود" اظهار کرد: آمریکا متعهد است دوباره انبار گنبد آهنین را از موشک‌ها پر کند و منطقی نیست که موشک‌باران انجام شود اما اسرائیل هیچ حرکتی در برابر آن نکند.

بلینکن در ادامه به درخواست رژیم صهیونیستی برای کمک فوری جهت پر کردن انبار سامانه‌های پدافند هوایی گنبد آهنین اشاره کرد و گفت: ما علاوه بر کنگره، با اسرائیلی‌ها نیز تعامل می‌کنیم تا از تمامی نیازهای آنها مطلع شویم.

وزیر خارجه آمریکا درباره جنبش حماس نیز مدعی شد: فهم این نکته که چرا یک "سازمان تروریستی که در منشور خود تعهد داده اسرائیل را نابود کند"، باید مورد قبول و تایید باشد، دشوار است.

او در ادامه تاکید کرد: دولت بایدن به یک شرط حمایت مالی از آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) را ازسرخواهد گرفت و آن هم تغییر آموزش‌های ضد اسرائیلی و یهودی و حذف مطالب آموزشی است که در آنها اسرائیل از نقشه‌ها حذف شده و به "تروریسم" تشویق می‌کنند.

این مسؤول آمریکایی پیشتر نیز در واکنش به افزایش حملات ضد یهودی علیه جوامع یهود در سراسر آمریکا اعلام کرده بود که وزارتخانه‌اش فرستاده‌ای ویژه برای رصد و مبارزه با فعالیت‌های ضد یهودی در آمریکا تعیین خواهد کرد./ ایسنا

کپی