اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نظر مهران رجبی درباره سینمای دینی

نظر مهران رجبی درباره سینمای دینی

بازیگر فیلم سینمایی «خانه پدری»، با تاکید بر اینکه سینمای دینی مانند دل به دریا زدن است، گفت: اگر توجهی به فیلمسازان جوان برای تولید فیلم‌های دینی نشود، چگونه جریان ساخت و تولید در این زمینه شکل بگیرد؟

مهران رجبی درباره مشکلات و سختی‌های تولید فیلم دینی، اظهار داشت: آنقدر که ساخت فیلم‌های دینی دشوار است، تولید فیلم‌هایی با مضامین دیگر دشوار نیست خصوصا که باید از نظر محتوا هم مستند و متقن باشد.

وی افزود: زمانی که در آموزش و پرورش تدریس می‌کردم، سریال امام علی (ع) از تلویزیون پخش می‌شد؛ بین زنگ‌های تفریح معلم تاریخ و شیمی هردو درباره مسائل تاریخی و دینی سریال بحث می‌کردند اما اگر یک سریال درام یا عاشقانه معمولی پخش می‌شد برای کمتر کسی آن فیلم یا سریال اهمیت خاص پیدا می‌کرد اما مسائل و موارد دینی حساسیت برانگیز است و عموم مردم هم درباره آن نظر می‌دهند.

بازیگر مجموعه روزگار قریب با تاکید بر اینکه ساخت فیلم دینی برای جامعه‌ای که عموم مردم درباره آن دیدگاه و نظر دارند سخت است به ویژه که اغلب مردم هم به نکات منفی بیشتر از نکات مثبت توجه می‌کنند، ادامه داد: با توجه به اهمیت ساخت اثر در سینمای دینی باید از آنانی که کارهای دینی در سینما می‌سازند تشکر کرد زیرا باقیات الصالحاتی در راستای اعتلای مذهب، دین و اقامه قرآن کریم است که سنگ به سنگ آن پاداش و مقدار دارد./ایرنا

کپی