اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

انهدام ۳باند شرارت، جعل اسناد و سرقت در استان کرمان

انهدام ۳باند شرارت، جعل اسناد و سرقت در استان کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان از پیگیری و انهدام ۳باند شرارت، جعل اسناد و سرقت فرااستانی در استان کرمان خبر داد.

به سردار عبدالرضا ناظری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری و انهدام 3باند قتل مسلحانه، جعل اسناد و تصرف زمین‌های دولتی و سرقت فرااستانی توسط نیروهای آگاهی استان کرمان اظهار داشت: 27 اردیبهشت ماه سال جاری یک فقره قتل مسلحانه در خیابان ابوذر شهر کرمان داشتیم.

وی با بیان اینکه قاتلان که با فرد خاصی خصومت شخصی داشتند به قصد مورد هدف قرار دادن این فرد اقدام به تیراندازی می‌کنند که در جریان این تیراندازی 3نفر افراد رهگذر بی‌گناه مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرند افزود: دو نفر از این افراد مجروح شده و یک نفر در مسیر انتقال به بیمارستان فوت می‌کند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه خودروی افراد شرور فاقد پلاک بود و ماموران آگاهی کرمان بدون هیچ سرنخی وارد قضیه شدند گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی این قاتلان کمتر از 48 ساعت شناسایی و با تعقیب، مراقبت و هماهنگی قضایی ظرف 10 روز پس از وقوع قتل، دستگیر و به عمل مجرمانه خود اعتراف کردند.

وی با بیان اینکه به همراه دو نفر متهم اصلی، 8 نفر دیگر نیز که با آنها در مخفی کردن مجرمان، مخفی کردن سلاح به کار رفته در این جنایت و موضوعات دیگر همکاری داشتند بازداشت شدند افزود: متهمان بازداشت شده به قتل اعتراف کرده، سلاح کشف، اقدامات کارشناسی انجام شده است و مجرمان تحت قرار بازداشت هستند.

سردار ناظری به شناسایی و انهدام باند جعل اسناد، زمین‌های دولتی و زمین‌هایی که در اصالت سند آنها شک و شبهه‌ای وجود داشت نیز اشاره کرد و گفت: این باند مبادرت به جعل و تنظیم سند برای این زمین‌ها در سطح استان می‌کردند.

وی با بیان اینکه این باند زمین‌های دولتی و زمین‌هایی را که معارض داشتند را با با اسناد جعلی به فروش می‌رساندند گفت: تا کنون 3 نفر از اعضای این باند شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه ارزش ریالی زمین‌های جعل شده و به فروش رسیده بیش از 60 هزار میلیارد ریال است که تاکنون به آن معترف و افرادی نیز در ارتباط با این پرونده بازداشت شدند.

وی با اشاره اینکه به دنبال شکایت همشهریان مبنی بر اینکه یک باند سرقت که خود را پیمانکار ساختمانی معرفی کرده بودند و پس از خرید اقلام ساختمانی بدون پرداخت وجه از محل متواری می‌شدند گفت: گزارشاتی از این سرقت‌ها از دیگر استان‌های کشور نیز داشتیم.

سردار ناظری با بیان اینکه این باند فرااستانی زمانی که قصد فرار از استان را در یکی از مبادی خروجی استان داشت دستگیر شدند افزود: فعالیت مجرمانه این باند تاکنون در 8 استان کشور و 5 شهرستان استان کرمان ثابت شده و به آن اعتراف کردند.

وی با اشاره به کشف اموال مسروقه از این باند بیان کرد: ارزش اموال کشف شده بیش از 10 میلیارد تومان است که پرونده قضایی برای آنها تشکیل شده است.jskdl

 

کپی