اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلاهبرداری 120 میلیاردی در فریدونکنار

کلاهبرداری 120 میلیاردی در فریدونکنار

فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف کلاهبرداری 120 میلیاردی از کشاورزان با ارائه چک های بلامحل در فریدونکنار خبر داد.

سردار مرتضی میرزایی  اظهار داشت: در پی مراجعات مردمی به مراجع قضائی و انتظامی شهرستان فریدونکنار مبنی بر خرید برنج و محصولات کشاورزی آنان با ارائه چک های بلامحل، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی، افزود: متهم با حضور در روستاهای آن شهرستان و ترغیب کشاورزان، اقدام به خرید برنج از آنان با استفاده از چک های مدت دار کرده بود که پس از گذشت ماه ها از سر رسید چک های ارائه شده هیچ گونه اقدامی از طرف متهم برای پرداخت وجه صورت نگرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی و با انجام اقدامات اطلاعاتی، متهم در یکی از استان های مرکزی کشور شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: متهم در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به کلاهبرداری 120 میلیارد ریالی از 15 نفر از کشاورزان و متصدیان کارخانجات شالیکوبی در آن شهرستان اعتراف کرد.

سردار میرزایی با اشاره به این که متهم پس از تشکیل پرونده با قرار قانونی مناسب روانه زندان شد به شهروندان و کشاورزان استان توصیه کرد: از فروش محصولات کشاورزی و هرگونه معامله با افراد ناشناس و قبول چک و یا ضمانت نامه های فاقد اصالت از آنان خودداری کنند.

وی با تاکید بر رعایت هشدارهای انتظامی از سوی شهروندان، از آنان خواست در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک، موضوع را در اسرع وقت به پلیس 110 یا مراجع قضائی اعلام دارند.#پلیس

کپی