اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رشیدی خبر داد

تهیه طرحی برای واگذاری بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها به شورای نگهبان

تهیه طرحی برای واگذاری بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها به شورای نگهبان

نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی از تهیه دو طرح واگذاری بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر و روستا به شورای نگهبان و همچنین لزوم اعلام دلایل رد صلاحیت افراد به صورت شفاف خبر داد.

جلال رشیدی کوچی در  جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تاکید بر لزوم حفظ شأن و جایگاه نمایندگان مجلس گفت: نمایندگان مجلس در طول ۳ ماه گذشته تحت تاثیر فشارهایی برای نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار گرفته اند، حال اینکه اساسا چرا باید مسئولیت نظارت بر انتخابات شوراها بر عهده نمایندگان مجلس باشد که هیچ نقشی در تایید و رد صلاحیت ها ندارند. چرا باید جایگاه مجلس تحت تاثیر این مسائل قرار گیرد.

وی افزود: افرادی که بر اساس نظر مراجع چهارگانه تایید صلاحیت شدند، بادی به غبغب انداخته و می گویند که نماینده می خواست ما را رد کند اما در توانش نبود، آنهایی هم که تایید نمی شوند در فضای ولنگار مجازی توهین های بسیاری به نمایندگان نسبت می دهند. در این شرایط مراجع مربوطه پاسخی درباره دلایل رد صلاحیت ارائه نمی کنند و نمایندگان تحت چنین هجمه ای قرار گرفته اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طول سه ماه گذشته توهین های بسیاری به نمایندگان شده است لذا باید دو کار مهم صورت گیرد چون شاهد تعارض منافع هستیم. در همین راستا در حال تهیه طرحی برای واگذاری بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر و روستا به شورای نگهبان و طرح لزوم اعلام دلایل رد صلاحیت افراد به صورت شفاف هستیم./ایسنا

کپی