اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

چه کسانی نباید دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کنند؟

چه کسانی نباید دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کنند؟

واکسیناسیون کرونا از بهمن سال گذشته برای گروه‌های در معرض خطر کشورمان آغاز شده و توصیه می‌شود افرادی که نوبت‌شان رسیده حتما واکسن کرونا را دریافت کنند، اما چه کسانی از نظر علمی نباید واکسن کرونا را تزریق کننند؟

کسانی که به تخم مرغ حساسیت دارند، حتما قبل از تزریق واکسن کرونا از پزشک آن مرکز سوال کنند که آیا می‌توانند واکسن کرونا را تزریق کنند یا خیر. در عین حال کسانی که سابقه هر نوع آلرژی جدی دارند، حتما بعد از تزریق واکسن یک ربع تا نیم ساعت در مرکز واکسیناسیون تحت نظر بمانند.

همچنین اگر کسی بعد از تزریق واکسن، شوک آلرژیک شدید نشان داد، با دارو قابل درمان بوده و اصلا جای نگرانی نیست، اما کسانی که بعد از تزریق دوز اول واکسن کرونا واکنش آلرژیک شدید نشان دادند، نباید دوز دوم واکسن را دریافت کنند.

باید توجه کرد که حداکثر ایمنی واکسن کرونا چهار هفته بعد از تزریق دوز دوم واکسن کروناست و ایمنی اولیه نیز چهار هفته بعد از تزریق دوز اول واکسن کرونا حاصل می‌شود، اما این ایمنی کامل نیست و باید حتما تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

بر اساس اعلام صفحه اینستاگرامی وبدا، در عین حال فاصله تزریق بین دو دوز واکسن کرونا، در واکسن‌های مختلف، متفاوت است و نباید اصرار کرد که دوز دوم واکسن را زودتر از موعد تزریق کرد؛ زیرا ایمنی کمتری حاصل می‌شود./ ایسنا 

همه چیز درباره عوارض واکسن کرونا

در دوران واکسیناسیون کرونا چه خوراکی‌هایی بخوریم؟

خوراکی‌های مفید برای قبل و بعد از دریافت واکسن کرونا

واکسن‌های کرونا خاصیت مغناطیسی در بدن ایجاد نمی‌کند

هنگام دریافت واکسن کرونا به این نکات حیاتی توجه کنید

بعد از تزریق واکسن کرونا به چه مراقبت‌هایی نیاز است؟

چرا زنان بیشتر از مردان دچار عوارض واکسن کرونا می‌شوند؟

عوارض واکسن کرونا اغلب ۴ ساعت پس از تزریق ظاهر می‌شود

 

کپی