اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آغاز ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان از تیرماه

آغاز ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان از تیرماه

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور از شناسایی ۲۰۰ هزار خانوار فاقد مسکن نیازمند خبر داد و گفت: کار ساخت مسکن برای این خانواده‌ها با همکاری نهادها از تیرماه آغاز می‌شود.

سعید زارع‌زاده با حضور در جلسه کارگروه مسکن محرومان خراسان شمالی گفت: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به نیازمندان، دستگاه‌های انقلابی کشور در قالب طرح ایران همدل  بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان به محرومان کمک کردند.

وی یکی از اقدامات کمیته امداد در بحث توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت را ساخت مسکن عنوان کرد و ادامه داد: با نیازسنجی انجام ‌شده ۲۰۰ هزار خانوار محروم کشور فاقد مسکن شناسایی شده‌اند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور اضافه کرد: به منظور رفع نیاز این خانواده‌ها تفاهم‌نامه چندجانبه بین کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، آستان قدس، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سپاه منعقد شده و قرار است برای این ۲۰۰ هزار خانوار محروم کشور خانه ساخته شود.

زارع‌زاده اظهار کرد: کار کارشناسی این تفاهم‌نامه آغاز شده و با تشکیل پرونده‌های مددجویان از تیرماه سال جاری ساخت این خانه‌ها شروع می‌شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی به برنامه‌های این نهاد برای تسریع در ساخت واحدهای مسکونی محرومان اشاره کرد و ادامه داد: کمک به آسان‌سازی ضمانت‌های بانکی و مشارکت دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون شرکت آب، برق و گاز در جهت ارائه خدمات مکمل برای تسریع در ساخت مسکن محرومان مورد نیاز است.

وی همچنین از افزایش سقف وام‌های مسکن محرومان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: این وام‌ها به‌صورت قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۲۰ ساله به نیازمندان پرداخت می‌شود./ایسنا

کپی