اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کاندیداهای جامعتین برای انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان تهران تغییر کرد

کاندیداهای جامعتین برای انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان تهران تغییر کرد

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: توافق شده بود که فهرست تهران برای میان‌دوره‌ای خبرگان متشکل از آقایان اعرافی، سعدی و رجبی باشد، اما شورای نگهبان انتقال آقای رجبی از قم به تهران را مورد موافقت قرار نداد و آقای رازینی به جای وی قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم با اشاره به توافق جامعتین در خصوص انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در حوزه استان تهران اظهار کرد: پیش از این، بین جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز توافق شد که فهرست تهران متشکل از آقایان اعرافی، سعدی و رجبی باشد، اما با توجه به اینکه شورای نگهبان انتقال آقای رجبی از قم به تهران را مورد موافقت قرار نداد و همچنین جامعه روحانیت مبارز که پیش‌تر هم آقای رازینی را به عنوان کاندیدای خود برای عضویت در مجلس خبرگان رهبری معرفی کرده‌ بود، مجدداً مورد تاکید قرار داد و وی در فهرست جامعتین خواهند بود.

وی افزود: بنابراین آقایان علیرضا اعرافی، حسینعلی سعدی و علی رازینی کاندیداهای مشترک جامعه روحانیت مباررز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در تهران خواهند بود.

مصباحی‌مقدم یادآور شد: درخواست جامعه روحانیت مبارز از آحاد ملت ایران که دل در گرو آرمان‌های ملی و اعتقادی و اعتلا و پیشرفت کشورمان دارند این است که با حضور حداکثری خود در این انتخابات شرکت کنند./ایسنا

کپی