اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

«سگ‌های پوشالی» منتشر شد

«سگ‌های پوشالی» منتشر شد

«سگ‌های پوشالی، تأملی در باب انسان و دیگر حیوانات» نوشته جان گری با ترجمه سامان مرادخانی منتشر شد.این کتاب در ۳۳۴ صفحه و با قیمت ۶۰ هزار تومان در انتشارات دوات معاصر منتشر شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: این کتاب متشکل از جستارهای گوناگونی است که هر کدام موضوعاتی متفاوت با دیگری را در بر می‌گیرد. از متفکرانی معروف چون افلاطون، نیچه و شوپنهاور حرف می‌زند و به موضوعاتی مانند اومانیسم، طبیعت‌گرایی و عصر روشنگری هم می‌پردازد.

در مقدمه مترجم نیز می‌خوانیم: کتابی که در دست دارید یک اثر رادیکال فلسفی است. کتابی که کمر به تابوشکنی، ساختارشکنی و حمله به دست‌نیافتنی‌ترین و عزیزترین ارزش‌های انسان مدرن بسته است. نگارنده با شیپوری گوشخراش آمده است تا از قصد بسیاری را آزار دهد و اندکی از طعم و مزه حقیقتی تلخ را به ما بچشاند.

تمام آن‌چه انسان مدرن «انسان‌ بودگی» خویش را بر آن استوار ساخته است، در این کتاب مورد تعرضی بی‌رحمانه قرار می‌گیرد. از افلاطون تا مسیحیت، از عصر روشنگری تا کارل مارکس و فردریش نیچه، سنت فکری و فلسفی غرب بر اعتقادات و باورهای متکبرانه و نادرست در باب انسان و جایگاه او در پهنه گیتی بنا شده است.

/ایسنا

کپی